Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Tečku za českou dostihovou sezónou 2023 obstarala Lysá nad Labem

Tečku za českou dostihovou sezónou 2023 obstarala Lysá nad LabemZávěrečný mítink české dostihové sezóny 2023 se odehrál v sobotu 11. listopadu na závodišti Lysá nad Labem. Navzdory nepříliš přívětivému počasí dorazila slušná divácká návštěva, která mohla sledovat sedm rovinových a jeden překážkový dostih.

1.dostih_1.jpgNejlépe dotovanými zkouškami dne byly dva dostihy III. kategorie. Hned tím prvním byla Cena společnosti Tipsport pro dvouleté koně, kde svůj první životní start proměnil ve vítězství Pirlo ze stáje dr. Charvát odježděný Petrem Foretem. Za svěřencem trenéra Tůmy si pro druhé peníze doběhla Lady Morandi a až třetí skončil favorizovaný slovenský host Burstar.

 

 

 

 

 

3.dostih_4.jpgDalším dostihem této kategorie byla Memoriálu Josefa a Jany Rozových, kde v rolích favoritů odskakovala dvojice koní. Nakonec se ale žádné drama nekonalo, když Trezy Lady pod Annou Lebduškovou měla v cíli náskok 1 ¾ délky na ve stejném kurzu nabízenou Decimou. Pro trenéra Nieslanika to bylo 19. vítězství sezóny, které mu zároveň zajistilo první titul šampiona trenérů.

 

 

 

 

 

Jediný překážkový dostih odpoledne se stal též kořistí favorita, ovšem Ondřej Velek se v sedle Kmotra pořádně nadřel. Svěřence trenéra Mimry ze stáje Melodie Sport musel podporovat už dobře kilometr před cílem a triumf ukořistil až v závěrečných cvalových skocích, když udolal dostih vodícího Dumon Roclay. Třetí dokončila z konce pole finišující Kubera.

Závěrečný dostihový den přinesl i emotivní chvilku, které se diváci dočkali v Memoriálu Václava Špačka. Tam se s dostihovou kariérou rozloučil třináctiletý Wobull Se Now a i díky taktickému výkonu Adama Floriana v jeho sedle se jednalo o rozloučení vítězné. Reprezentant Mirkov – Florian se dočkal jedenáctého vítězství, když na start se postavil po pětapadesáté.

Jak již bylo zmíněno, šampionem rovinových trenérů se stal Miroslav Nieslanik, na překážkách nejvíce triumfů mezi trenéry získal Pavel Tůma. Mezi jezdci oslavil na rovinách titul šampiona David Liška, na překážkách Jan Faltejsek.

 

Foto: Lucie Bílá