Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Classa má klasu

Classa má klasuVíkend před Velkou pardubickou se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Se sezónou se rozloučilo Brno, v Chuchli byla hlavním dostihem zkouška pro klisny – 18. Memoriál Harryho Petrlíka.

Classa má klasu

V Brně se v sobotu odběhlo osm dostihů, pět rovinových a tři překážkové a svůj vrchol zde měly obě disciplíny. V rovinové Ceně Rabbitu Trhový Štěpánov a Mikrop Čebín – Podzimní moravská míle se prosadila zástupkyně jednoho ze sponzorů, Rabbit Coulsty. Účastnice Jarní ceny klisen za sebe jistě o 4 délky odkázala Secret Passion a favorizovaného Calorifica a dosáhla tak na druhé letošní vítězství.

Hlavním překážkovým dostihem byla Podzimní brněnská steeplechase - Pohár statutárního města Brna pod záštitou primátorky JUDr. Markéty Vaňkové. V barvách pořadatele odpoledne, pana Josefa Vymazala, v ní lehce zvítězil osmiletý Ferino, a i pro něj to byl druhý letošní (i životní) triumf. Překvapivě druhý byl Marcon, favorizovaný vítěz Velké netolické steeplechase, Marcus Aurelius, dokončil poslední.

V neděli se za příjemného podzimního počasí a před solidní návštěvou uskutečnil letošní devátý dostihový den v Chuchle Areně Praha. Programu osmi dostihů vévodil 18. ročník Memoriálu Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč), v němž se představil půltucet tříletých a starších klisen a v němž favoritka lehce splnila svou roli.

Ani při čtvrtém kariérním vystoupení nepoznala hořkost porážky tříletá ryzka Classa, kterou k zatím nejlehčímu triumfu zkušeně dovedla jezdkyně Lucie Fialová. Reprezentantka stáje majitele Martina Bláhy dominovala lehce o čtyři a tři čtvrtiny délky před vrstevnicí Sparkle Shout, o krk třetí finišovala čtyřletá Mequinenza.

Lucie Fialová si připsala triumf ještě v jednom rámcovém dostihu a zaznamenala tak první kariérní double, trenér Classy Václav Luka zvítězil hned ve třech položkách programu a docílil třináctého hattricku své trenérské kariéry.

Foto: Tomáš Holcbecher - Chuchle Arena Praha