Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ve Velké pardubické bude startovat devatenáct koní

Ve Velké pardubické bude startovat devatenáct koníNa startovní listině 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je devatenáct koní. Tedy všichni, kteří do legendárního dostihu poslali přihlášky. Na startu se objeví koně z České republiky a Slovenska, jezdci reprezentují pět národností. Startovní čísla účastníkům dostihu vylosoval potomek zakladatele Velké pardubické hrabě Francesco Kinský dal Borgo.

 

Ve Velké pardubické bude startovat devatenáct koní

Prvním jménem z osudí byl slovenský Paris Eiffel. Los mu přiřkl startovní číslo 11. Vzápětí byla tažená jediná klisna ve startovním poli Vanesse, která ponese číslo 1. Posledním losovaným byl jediný bílý kůň startovní listiny - slovenský Star, kterému los přidělil šťastnou třináctku. V sedle bude jeho trenér a vítěz Velké pardubické z roku 1992 Jaroslav Brečka.

Nejvíce koní do dostihu posílá trenér Josef Váňa. Kromě dvou vítězů Velké pardubické No Time To Lose (ž. Ondřej Velek) a Theophila (ž. Jan Bartoš) bude jeho tréninkovou centrálu reprezentovat mladý, teprve šestiletý Mahe King. Do jeho sedla trenér angažoval velmi zkušeného žokeje a pětinásobného vítěze Velké pardubické Jana Faltejska. „Vyhrát Velkou pardubickou může kdokoli. Kdybych dopředu věděl vítěze, zahrál bych si ho už teď,“ vtipkoval při slavnostním losování Josef Váňa. „Pokud bude měkká dráha, vidím největší šance pro No Time To Lose. Pokud bude dráha tvrdší, mohl by to být Theophilos. Mahe King je moc mladý, ale distanci by měl zvládnout,“ popsal šance svých koní Josef Váňa.

Mezi mladíky patří také sedmiletý Evžen, který může být černým koněm dostihu. „Velká pardubická je dlouhý a těžký dostih. Fyzicky koně připravíte vždycky, roli ale hraje i psychika a pohoda. Snad nám tohle všechno letos vyjde,“ řekl jezdec Evžena Jaroslav Myška.

Dva koně na start dostihu posílá trenér Stanislav Popelka. Kromě Strettona (Jakub Kocman) je to i vítěz třetí kvalifikace Lombargini, který patří do okruhu favoritů. „Lombargini mě nadchl. Distance by neměla být problém a myslím, že pořadím můžeme zamíchat. Už studuji videa a snažím se na vše připravit,“ prozradil jezdec desetiletého hnědáka Jan Odložil.

Stejný počet koní na startu 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou bude mít i slovenský trenér Jaroslav Brečka. Kromě již zmiňovaného bělouše Star to je i vítěz závěrečné kvalifikace Kaiserwalzer. Do jeho sedla trenér angažoval irského jezdce Patricka Mullinse. Žokej Lukáš Matuský, se kterým Kaiserwalzer v kvalifikaci uspěl, pojede obhájce vítězství ve Velké pardubické Hegnuse. Ponesou startovní číslo 10.

Startovní listiny jsou známé pro všechny dostihy, které se poběží v rámci „velkopardubického“ mítinku v neděli 10. října. Ten začíná slavnostním zahájením už v 10:00 hodin. Samotná 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou odstartuje v 15:45 hod.

Kompletní startovní listiny


Foto: Petr Šedivý