Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Classa opět ukázala svou klasu

Classa opět ukázala svou klasuTento víkend hostil dostihy západočeský Hipodrom Holoubek v Karlových Varech a vrcholem byla Cena Sokolovské uhelné - 20. Letní cena klisen.

 

DSC_3787.jpgDvojkové klání pro tříleté a starší klisny přilákala na start osm soupeřek a první tři příčky obsadily zástupkyně starších ročníků. Dostih ve svižném tempu rozjela Askerana, té ale vydržely síly asi do poloviny roviny, kde na ní tlačila Porcinella. Za distančním mezníkem převzala vedení Whirl Wind Girl, nejúdernější koncovku ale ukázala favorizovaná Classa. Pětiletá ryzka ze stáje Martina Bláhy se po velkém boji nakonec prosadila o hlavu a zapsala si tak sedmý triumf v pouhých deseti životních startech.

 

 

 

DSC_6096.jpgV sedle svěřenkyně Václava Luky byla jezdkyně Lucie Fialová a v rámci odpoledne si tato dvojice šla přebírat čestnou cenu již podruhé. O půlhodinu dřív totiž proběhla  cílem vítězně tříletá Carrera, která se též po boji prosadila v Ceně Elektrárny Tisová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_3939 (2).jpgNechybělo mnoho a trenér Luka si mohl z Karlových Varů odvážet hattrick, když po třetím zásahu dne sahal i jím připravovaný Wakai Go. Ten útočil v Cena Suas Comoditties na vnějším kraji dráhy a v cíli byl nakonec o krátkou hlavu později než vítězný Yasánek. I ten pod Jiřinou Andrésovou v cílové rovině bočil, na těsný triumf to ale přesto stačilo. Čtyřletý valach stáje Alegres připravovaný trenérem Tomášem Váňou vloni zvítězil třikrát, dostih II. kategorie ale na svém kontě ještě neměl.

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan