Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ve Varech se utkají špičkové klisny, čtvrteční Lysá se sériovými vítězi

Ve Varech se utkají špičkové klisny, čtvrteční Lysá se sériovými vítěziDostihová sezóna o víkendu pokračuje v Karlových Varech, kde se v neděli odběhne sedmička dostihů včetně Letní ceny klisen. Na další dostihový den pak nebudou muset diváci čekat až do dalšího víkendu, protože na čtvrtek připadá státní svátek s tradičním dostihovým dnem v Lysé nad Labem. Jeho součástí je dokonce devítka dostihů, mezi nimiž je vrcholem Memoriál Evy Palyzové.  

DSC_9381.jpgV karlovarské Ceně Sokolovské Uhelné - 20. Letní ceně klisen (II. kat., 2000 m) se utká osmička klisen, přičemž o nejvyšší příčky by si to měla rozdat především trojice jedničkových vítězek. Hned čtyři jedničky ovládla Classa (Fialová), když nejčerstvější úspěch přidala při letošní premiéře v mílové Ceně Nory Jeane. Prodloužení distance je navíc pro svěřenkyni Václava Luky plusem, když oba starty na dvou kilometrech proměnila ve vítězství. Stoprocentní je také její bilance v Karlových Varech, kde se dosud představila pouze jednou před dvěma lety.

Pavlem Tůmou připravovaná Whirl Wind Girl (ž. Verner) získala jedničkové vítězství v říjnovém mosteckém handicapu. Právě v Mostě absolvovala i jediný letošní start, když v Memoriálu Vlastimila Smolíka obsadila třetí příčku. Také pro ni jsou dva kilometry ideální parketou. To Porcinelle (ž. Zatloukal) by možná více sedla delší distance, nicméně jako dvouletá vyhrála 1400 metrů dlouhý Gerschův memoriál. Svěřenkyně Heleny Vocáskové loňskou sezónu vynechala a v té letošní startovala pouze ve trojkách, ovšem oproti zmíněným soupeřkám ponese o 4 kila méně.

Status II. kategorie má rovněž mílová Cena SUAS Comodities. Jedná se o handicapech, takže výkonnostní rozdíly mezi sedmičkou startujících vyjadřují nesené hmotnosti. Vůbec nejvíce naloženým koněm je Procellarum, jehož žokej David Liška slavil před dvěma týdny v Karlových Varech trojici vítězství. O rovných 10 kilo méně ponese Yasánek, který jediný karlovarský start proměnil ve vítězství, a do jehož sedla se vyhoupne úřadující šampiónka Jiřina Andrésová.

Dodejme, že první ze sedmičky nedělních dostihů se odběhne ve 14 hodin.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

DSC_2338.jpgZatímco karlovarský program je čistě rovinový, ve čtvrtek v Lysé nad Labem bude vedle sedmičky rovin k vidění i dvojice steeplechase. Právě jedna z nich, konkrétně Memoriál Evy Palyzové o pohár hejtmanky Středočeského kraje (I. kat., 4600 m), je vrcholem celého odpoledne. Své vítězné série se v něm bude snažit protáhnout dvojice koní. Svěřenec Hany Kabelkové Reggaeton (ž. Složil ml.) se specializuje na dostihy v polské Wroclawi, kde v posledních třech startech nepoznal přemožitele. Před měsícem mu nicméně cestu za vítězství usnadnili chybující soupeři, když se do cíle dostal pouze jeden z nich. Roli favorita by měl každopádně zaujmout Swinging Thomas (ž. Faltejsek), který proměnil ve vítězství dokonce posledních pět startů. Svěřenec Pavla Tůmy u nás loni ovládl Velkou mosteckou steeplechase a i on se letos rozcvičil ve Wroclawi, kde nejlepšímu ze soupeřů nadělil 8 délek.

Pozornost zasluhuje i Josefem Váňou mladším připravovaný Prince d’Orage. Ten absolvuje českou premiéru, když startuje především v Itálii, kde před dvěma měsíci vyhrál menší dostih přes lehčí skoky. Do jeho sedla se vyhoupne Jan Kratochvíl, jehož lysolabské statistiky jsou zcela výjimečné. Vždyť v Lysé nad Labem se pravidelně koná pouze dvojice jedničkových steeplechase, v nichž Kratochvíl získal už čtrnáct vítězství. Konkrétně Memoriál Evy Palyzové vyhrál v letech 2018 až 2021.

Bohatý program v Lysé nad Labem dotváří tři oddělení populární Pony Ligy. Pokud nechcete přijít o nic podstatného, na závodiště ve čtvrtek dorazte před 14 hodinou, kdy odstartuje první dostih.  

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan