Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Den otevřených dveří ve středisku Luka racing 25.3.

Den otevřených dveří ve středisku Luka racing 25.3.Zveme vás na Den otevřených dveří v dostihovém středisku Luka racing v Bošovicích u Písku. Akce proběhne v sobotu 25. 3. 2023 od 10 do 15 hodin. V rámci dne otevřených dveří si budete moci prohlédnout celé středisko, uvidíte ukázku tréninku dostihových koní, krmení a ošetřování koní. Neméně zajímavá bude určitě i ukázka kovářského řemesla. Na místě si můžete zakoupit občerstvení.

Neváhejte a využijte tuto výjimečnou možnost nahlédnout pod pokličku profesionálního tréninkového střediska dostihových koní, vedeného trojnásobným šampiónem trenérů Václavem Lukou ml. Poznejte blíže tento krásný sport plný emocí, adrenalinu a zážitků. Sport plný lidských a koňských hrdinů.

Dále budou k zakoupení poslední výtisky knihy o deseti letech Luka racing z pera Martina Cápa.

 

Program:

10:00 Otevření střediska pro veřejnost
11:00 – 12:00 Ukázka dostihového tréninku
12:00 – 12:45 Předvedení koní
12:50 – 13:00 Ukázka krmení
15:00 Uzavření střediska

 

Místo konání: Bošovice 13, Čížová, mapa

 

Tréninkové středisko Bošovice bylo otevřeno na konci roku 2008 a jeho aktuální kapacita činí přes 60 boxů. Jedná se o jedno z nejlépe vybavených a zároveň nejúspěšnějších tréninkových středisek v Česku.

Trenér Václav Luka se stal v letech 2010, 2011 a 2012 šampiónem trenérů. Skutečnost, že od té doby další šampiónský titul nepřidal, neznamená klesající počat úspěchů. Právě naopak. Václav Luka se totiž začal více specializovat na starty v zahraničí, a to především ve Francii. Cenné úspěchy tam získali Donn Halling, Wireless nebo trojnásobný držitel titulu Kůň roku Nagano Gold, který získal i druhé místo na slavném anglickém mítinku Royal Ascot.

Aktuálně mezi svěřenci Václava Luky převažují mladší koně, o jejichž ambicích svědčí například přihlášky do francouzských klasických dostihů. Mezi hvězdy nastupující generace by měla patřit i loni neporažená Salt Mix, která se může pyšnit titulem Nejlepší dvouletá klisna 2022.