Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihovou sezónu uzavřou Praha a Kolesa

Dostihovou sezónu uzavřou Praha a KolesaO následujícím víkendu se uzavře letošní dostihová sezóna. Na programu je dvojice dostihových dnů. V sobotu se v Chuchle Areně Praha odběhne sedmička rovinových dostihů včetně kvalitně obsazeného Pražského zimního favorita pro dvouleté koně. V neděli se pak koná jediný letošní dostihový den v Kolesách, kde je šestice dostihů rovnoměrně rozdělena na roviny a překážky.

DSC_0043.jpgV sobotu 5. listopadu odstartuje v Chuchle Areně Praha první dostih v pravé poledne. Hned tři ze sedmi dostihů jsou určeny pro dvouleté koně, a to i hlavní bod programu, 6. Pražský zimní favorit PP Asset Management (II. kat., 1800 m). V něm se představí třináct perspektivních čtyřnohých juniorů, kteří by měli být nadějemi do klasických zkoušek (tříletých) příští sezóny.

Favority jsou vítěz svého zářijového karlovarského debutu a v říjnu bronzový v mostecké Ceně zimního favorita Mes Ailes, do jehož sedla byl angažován slovenský a polský šampión Michal Abík, letos úspěšně působící v Německu (aktuálně dvanáctý v tamním šampionátu), a syn dvojnásobné vítězky nejvyšší kategorie Dorotky Duplikat, jenž se sice v dosavadních dvou startech neumístil, ale absolvoval je v těžké francouzské konkurenci a nyní se představí poprvé v ČR. Povede jej žokej Petr Foret, jenž z dosavadních pěti ročníků Pražského zimního favorita vyhrál tři a letos je navíc nejúspěšnějším jezdcem na chuchelské dráze, na níž jako jediný získal dvouciferný počet vítězství (10).

Žokejskou hvězdou dne bude pětinásobný český a sedminásobný španělský šampión Václav Janáček, jenž za Pyrenejemi vede i letošní tabulku a může tedy ve Španělsku získat již osmý titul. V Praze se představí čtyřikrát a v Memoriálu Josefa Šacha (II. kat., 1800 m), druhém z vrcholů programu, povede favorizovaného tříletého tmavého hnědáka Like Magic, stříbrného z Lázeňské míle i Ceny Jockey Clubu ČR v Karlových Varech.

Doprovodný program pro nejmenší návštěvníky zahrnuje oblíbené jízdy na ponících (při příznivém počasí), tvořivé dílničky, malování na obličej, venkovní zónu s herními prvky a atrakcemi i krytý dětský koutek "Hříbátka" a obchod se suvenýry v přízemí tribuny.

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

DSC_9914.JPGRovněž v neděli 6. listopadu v Kolesách je start prvního dostihu plánován na pravé poledne. Z trojice překážkových dostihů má nejvyšší status krosová Cena firmy Hold s.r.o. (IV. kat., 3600 m), do níž s nejvyššími ambicemi nastoupí domácí It`s Quini Tiep (ž. Myška). Svěřenec Štěpánky Myškové naposled skončil čtvrtý v pardubické Ceně ČASCH, tedy ve vrcholu sezóny pro čtyřleté krosaře, a v neděli se poprvé utká se staršími soupeři. Z nich patří k jeho hlavním vyzyvatelům naposled v Brně vítězný Flicker, do jehož sedla se vyhoupne Jan Odložil, který už je v podstatě jistým překážkovým šampiónem.

Naopak rovinová část Lázně Poděbrady Cupu je stále otevřená. Vedoucí Jiřina Andrésová má aktuálně náskok čtyř vítězství na dvojici Vendula Korečková – Milan Zatloukal. Zatímco Korečková bude o víkendu v akci pouze třikrát v Chuchli, takže teoreticky už nemá šanci Andrésovou dostihnout, Zatloukala čekají tři jízdy v Chuchli i Kolesách. V případě rovnosti vítězství by pak pro něj rozhodl vyšší počet druhých míst. I tak před ním každopádně stojí náročný úkol, a to i proto, že Andrésová může své statistiky vylepšit hned v osmi dostizích. Má tedy dobře nakročeno k tomu, aby se se stala historicky první ženou, která získá šampiónský titul.

Více informací naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan