Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Pražský zimní favorit pro Lowe Wole, derniéru sezóny 2022 obstarala Kolesa

Pražský zimní favorit pro Lowe Wole, derniéru sezóny 2022 obstarala KolesaV sobotu 5. listopadu skončila letošní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha. Závěrečná čtrnáctá kapitola vyvrcholila 6. ročníkem Pražského zimního favorita PP Asset Management (II. kat., 1800 m,  100 tis. Kč, 2letí), v němž se poměrně nečekaně prosadila česká odchovankyně s extravagantním jménem Lowe Wole.

DSC_6775.jpgRyzka Lowe Wole v sedle s žokejkou Martinou Havelkovou triumfovala jistě o délku a půl před Charpentierem, třetí s odstupem dvou a čtvrt délky skončil po silném finiši z hloubi pole debutující Tommy Lee Horn. Odchovankyně i reprezentantka stáje majitele Rostislava Šefraného Lowe Wole je v Lysé nad Labem trénována Karlem Germičem, startovala potřetí a zvítězila podruhé v kariéře.

 

 

 

 

DSC_7021.jpgVe druhém z hlavních dostihů dne, Memoriálu Josefa Šacha (hdcp II. kat., 1800 m,  90 tis. Kč, 3l. a st.) splnil roli favorita tříletý tmavý hnědák stáje Hana Veselá, stříbrný z karlovarské Lázeňské míle Like Magic, svěřence Zdeňka Seménky dovedl k druhému životnímu prvenství, lehce o pět délek, žokej Václav Janáček.

Závěrečné odpoledne bylo ve znamení dvojitých vítězství, double si do svých kariér zapsali žokejové pětinásobný český a sedminásobný španělský šampión Václav Janáček (235. kariérní double), desetinásobný slovenský šampión Jaroslav Línek a trojnásobná vítězka Ladies Cupu Martina Havelková (23. kariérní double), trenér Michal Kalčík a stáj FVE – Relay JK Levín.

Rozhodnut byl i letošní český jezdecký šampionát Lázně Poděbrady Cup, jehož vítězkou se stala Jiřina Andrésová, ve 102leté historii českých a čs. šampionátů první vítězná žena. Nejúspěšnějšími aktéry chuchelské sezóny se stali žokej Petr Foret, žokejka Martina Havelková, trenér Miroslav Nieslanik a stáj MUDr. Eva Nieslaniková.

Definitivní tečka za sezónou 2022 se uskutečnila o den později na východočeském závodišti Kolesa. To nabídlo šest dostihů nižších kategorií, první polovinu mítinku tvořily rovinové dostihy, druhou překážková klání s jednou steeplechase a dvěma dostihy přes proutěné překážky.

DSC_7658.jpgVýborně vyšel poslední mítink sezóny žokeji Petru Foretovi. Ten zvítězil v úvodní Ceně krmení Premin s přispěním obce Kladruby nad Labem v sedle Valentin Tcheque ze stáje A&L Company a o dvě hodiny později si připsal první překážkový triumf. V Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice a.s. mu byl partnerem Conspirationist v majetku stáje Lokotrans a v péči trenéra Urbánka.

 

 

 

 

DSC_7343.jpgVítězství si připsala i novopečená šampiónka Jiřina Andrésová, která k prvnímu životnímu triumfu dovedla klisnu Adam's Rib trenéra Mimry a stáje Tluka Turf. O jediný zásah tak zůstala za dámským rekordem v počtu vítězství za sezónu, který stále drží Iva Miličková, když v roce 2004 dosáhla na 29 vítězství. Nutno ovšem dodat, že tehdy absolvovala 213 startů, zatímco Jiřina Andrésová letos potřebovala pouze 142 jízd a sezónu ukončila s obdivuhodnou procentuální úspěšností 19,7 %.

 

 

 

foto: B. Křižan