Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Dostihový víkend: V Brně se radovali Novákovi, v Mostě Archangelsk

Dostihový víkend: V Brně se radovali Novákovi, v Mostě ArchangelskO tomto víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní Brno nabídlo mix rovinových i překážkových dostihů, nedělní Most přivítal elitní sprintery.

220611_br_0494.jpgV Brně byly nejlépe dotovanými dostihy dvě zkoušky III. kategorie. Rovinová Cena společnosti Aga Vlachovice s.r.o. – Letní moravská míle se stala kořistí specialistky na místní dráhu Fable, která zde slavila už třetí triumf. Reprezentantka stáje Krásno – Podhányi za sebe stylem start – cíl odkázala o krk horkou favoritku Gianninu a v jejím sedle se z prvního letošního vítězství radoval žák Marcel Novák mladší.

O půl hodinu později napodobil svého syna žokej Marcel Novák, který provedl kurzem Ceny Charvát Group s.r.o. – Letní moravské steeplechase vítězně osmiletého Kerabushe stáje Nýznerov. Jeho trenér Popelka tak slaví úspěšný vstup do sezóny, když jeho svěřenci už zaznamenali šest vítězství z 23 startů, přičemž bylo obvyklé, že forma stáje přicházela spíš až ve druhé polovině sezóny.

Za jezdecký výkon dne lze označit jízdu Marcela Matuského v sedle George Boole. Ten v průběhu Ceny Rabbit Trhový Štěpánov a. s. ztrácel i 20 délek na domácího matadora Flickera, přesto jeho závěr přišel přesně a po boji o jednu délku získal tento dostih pro jednoho ze sponzorů dne, stáj AGA – Vlachovice.

Archangels_L.Fialova_foto_Richard_Menza.jpgNedělní Most měl vrchol v tradiční 40. Ceně jezdectví společnosti Tipsport, který přivedl na start osmičku elitních sprinterů. Vítězství získal jediný tříletek v poli, favorizovaný Archangelsk. Početnému zástupu jeho příznivců možná po pomalejším startu trochu zatrnulo, jeho jezdkyně Lucie Fialová mu ale dopřála chvíli k nadechnutí a v závěrečném kilometru ho poslala do vedení.

V cíli měl svěřenec trenéra Kobzareva k dispozici pohodlný náskok více než jedné délky, pro další umístění si pěknou koncovkou dolétl Matello a Royal Town. Smolařem dostihu byl Lailaho, kterému se v cílové rovině uzavřel prostor k útoku a nestihl tak víc jak čtvrté peníze.

V rámcovém programu zaznamenal již třetí vítězství na mosteckém Hipodromu Vévoda, který svým obvyklým start – cíl stylem jistě opanoval Cenu severočeského rádia North Music. Jiřina Andrésová v jeho sedle dosáhla již na osmé letošní vítězství, pro tréninkovou centrálu Zámrsk dr. Bruny a trenéra Dušana Andrése to byl pátý bod do statistiky.

V rámci odpoledne se odběhly i dva překážkové dostihy, lépe dotovanou Steeplechase Royal Mouginse poznamenala neúčast favorita Angkor Wat, který utekl před dostihem z padocku. Z vítězství se i tak radoval trenér Váňa starší, neboť po boji proběhl cílem jako první jeho další svěřenec, Giorgione.

 

Foto: Zenon Kisza (Brno), Richard Menza (Most)