Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Víkend odstartuje v Brně, jeho vrcholem je mostecká Cena jezdectví

Víkend odstartuje v Brně, jeho vrcholem je mostecká Cena jezdectvíO následujícím víkendu se uskuteční dvojice dostihových dnů, jejichž program je shodně smíšený. Na rovinové i překážkové dostihy se tak diváci mohou těšit v sobotu v Brně i v neděli v Mostě, kde jsou steeplechase letos na programu vůbec poprvé. Vrchol víkendu se ovšem uskuteční na rovině.

DSC_9208.JPGTím je mostecká 40. Cena jezdectví společnosti Tipsport (I. kat., 1400 m), jejíž 40. ročník měl být na programu už před dvěma lety, ale v předchozích dvou letech se nekonala kvůli snížení počtu dostihů z důvodu koronavirových opatření. Na její start se postaví osmička koní, mezi nimiž najdeme jedno zástupce klasického ročníku. Tím je Arkhangelsk, který letos zvítězil v Memoriálu profesora Václava Michala a třetí skončil ve Velké jarní ceně. Patří tedy k nejlepším tříletkům, a protože by mu měl sedět profil mostecké dráhy i návrat na kratší distanci, půjde na start s nejvyššími ambicemi. Do jeho sedla se premiérově vyhoupne Lucie Fialová.

Jeho hlavním vyzyvatelem by měl být Lailaho (ž. Foret), který na stejné dráze a distanci koncem října ovládl Českomoravskou cenu. Navíc může těžit ze stájové formy, když svěřenci Luboše Urbánky vyhráli na nedělním bratislavském mítinku Turf gala trojici jedničkových dostihů. Pozornost zasluhuje rovněž Nico (ž. Janáčková Koplíková). Ten totiž všechny tři starty v aktuální sezóně proměnil ve vítězství, z toho dvakrát se tak stalo právě v Mostě na distanci 1400 metrů. Každopádně tentokrát ho čeká silnější společnost.

V každé z dvojice steeplechase se utká pouze pětice koní. Kvalitnější sestava se sejde na startu Steeplechase Royal Mouginse (Stch, III.kat., 4400 m), v níž bude mít dvojí zastoupení trenér Josef Váňa. Lepší šance by měl mít Angkor Wat (ž. Stromský), který už letos zvítězil v Lysé nad Labem. Naopak Giorgione (Orčinskij) v obou startech po zimní pauze zklamal, ale loni patřil k nejlepším čtyřletým krosařům.

Dodejme, že v neděli 12. června se odběhne sedm dostihů, které navíc budou proloženy třemi odděleními populární Pony Ligy. První dostih odstartuje ve 13:30. Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

DSC_3294.jpgUž v sobotu 11. června se uskuteční dostihy v Brně, kde je od 14 hodin na programu osmička dostihů plus dvě oddělení Pony Ligy. Z pětice rovinových dostihů je nejkvalitněji obsazena Cena společnosti AGA Vlachovice s.r.o. - Letní moravská míle (III., 1600 m), jejíž favoritkou je jedničková vítězka na rovinách i překážkách Giannina (ž. Korečková). Ta sice bude sezónu teprve zahajovat, ale koně trenérky Heleny Vocáskové bývají už na první starty dobře připraveni. Vrcholem překážkové části programu je Cena Charvát Group s.r.o. - Letní brněnská steeplechase (Stch, III. kat., 4100 m), v níž je hlavním adeptem na vítězství Kubali (ž. Matuský). Svěřenec Radka Holčáka předchozí dvě sezóny zcela vynechal, ale po dlouhé pauze se dobře rozcvičil v Pardubicích, kde skončil třetí.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan