Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Evropský pohár získal Ital Antonio Fresu

Evropský pohár získal Ital Antonio FresuPoslední zářijovou sobotu se v Chuchle Areně Praha uskutečnil sedmý ročník Evropského poháru žokejů, prestižní dostihové akce, která do České republiky přivádí řadu žokejských hvězd. Vítězem celkového hodnocení se stal Ital Antonio Fresu, druhé místo obsadil Adrie De Vries z Nizozemska a třetí skončil Per-Anders Graberg ze Švédska.

 

Evropský pohár získal Ital Antonio Fresu

Antonio FRESU zvítězil ve dvou dostizích programu, v EJC Ceně BAK Stavební společnosti (85. Gerschově memoriálu) pro dvouleté koně s klisnou Porcinellou a překvapivě i v Hrubymoving EJC Long (43. Velké ceně českého turfu) v sedle české odchovankyně Wellunky. Adrie DE VRIES se naplno prosadil v jednom z rámcových dostihů nižší kategorie a další body připsal za umístění ve třech dalších položkách programu. Per-Anders GRABERG zvítězil kromě dalšího z menších dostihů i v závěrečném EJC Lokotrans Middle v sedle Australiena a při rekordní šesté účastí na EJC se poprvé probojoval na stupně vítězů. Čtvrtá skončila první žena v historii hlavních nominací EJC Sibylle Vogt ze Švýcarska, pátou příčku pak obsadil Portugalec Ricardo Sousa.

V tradičním hlavním bodu programu EJC Leram Million triumfovala klisna Rabbit Breath se slovenským šampiónem Jaroslavem Línkem, který tento dostih ovládl již potřetí v jeho historii. Klisna v majetku Rabbit Trhový Štěpánov uhájila půl délkový náskok před dotírajícím Jir Sunem, o hlavu zpět zůstal tříletý Mandarin. Úspěšný den českých odchovanců ve vrcholech dne zahájil Lailaho, který si odnesl pátou dotaci.

Konečné pořadí EJC 2021

 1. Antonio Fresu 25 bodů
 2. Adrie de Vries 20 bodů
 3. Per-Anders Graberg 20 bodů
 4. Sibylle Vogt 15 bodů
 5. Ricardo Sousa 14 bodů
 6. Eddie Hardouin 12 bodů
 7. Gérald Mossé 12 bodů
 8. Jaroslav Línek 11 bodů
 9. Jan Verner 4 body
 10. Václav Janáček 3 body
 11. Petr Foret 1 bod
 12. Martin Seidl 1 bod
 13. Panagiotis Dimitsanis 0 bodů

(při rovnosti bodů v konečném součtu rozhoduje lepší umístění v LeramEJC Million)

Foto: Tomáš Holcbecher