Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Favoritem chuchelské Velké jarní ceny je Showpower, v sobotu startují Slušovice

Favoritem chuchelské Velké jarní ceny je Showpower, v sobotu startují SlušoviceDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů. V sobotu mohou diváci letos poprvé zavítat do Slušovic, kde se program skládá z šesti rovinových a dvou překážkových dostihů. V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne osmička rovinových dostihů, přičemž pod drobnohledem budou především tříletí koně. Adepti Českého Derby se totiž utkají v Memoriálu JUDr. Otakara Frankenbergera a vrcholem odpoledne je Velká jarní cena, tedy první díl Klasické trojkoruny.

4.dostih_DSC_3836 kopie.jpgDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha nabídne v neděli 12. května první ze svých nejvýznamnějších vrcholů: jako hlavní bod programu se poběží 103. Conseq Velká jarní cena (listed, 1600 m, 550 tis. Kč). Jejím jasným favoritem je vítěz dubnové Velké ceny Trdelnik.com-Memoriálu prof. Michala Showpower, jehož stáj Statek Blata Český ráj má v dostihu tři reprezentanty a trenérka Ingrid Janáčková Koplíková nasedlá dokonce polovinu z desetičlenného startovního pole. Showpower už dvakrát ukázal tuzemským soupeřům svou sílu a v ČR drží čisté konto: v Mostě lehce vyhrál říjnovou Cenu zimního favorita a před třemi týdny na pražské dráze jistě opanoval také již zmíněnou Velkou cenu Trdelnik.com. Kromě toho má na kontě čtyři vystoupení ve Francii, kde třikrát dosáhl na dotované umístění. V jeho sedle bude, stejně jako minule, žokej Tomáš Lukášek, jenž má spolu s trenérkou velké šance na završení klasického hattricku, neboť o minulém víkendu zvítězili v mostecké Jarní ceně klisen s Vermelho a bratislavské Velké jarní ceně s Gabonem (rovněž zástupcem stáje Statek Blata Český ráj, patřící majiteli FK Mladá Boleslav Josefu Dufkovi).

Další dvojice Statku Blata Český ráj Black Gangster (ž. Liška) a Sun Project (ž. Zatloukal) se, po řadě umístění z francouzských testíků nezvítězivších koní, předvede ve střední Evropě poprvé, místní premiéru si odbude i lednový vítěz z Cagnes-sur-Mer Welcome Charly (ž. Foret), hájící barvy stáje Jana Fialová, stejně jako premiantka Jarní ceny klisen Vermelho. Pátým Janáčkové Koplíkové svěřencem je nositel populárního jména Zabyak (ž. Línek, stáj Joly), který v říjnu upoutal dvanáctidélkovým triumfem mezi nezvítězivšími v Mostě, avšak dalšími výsledky na velké ambice nenavázal.

Gerschuv_memorial-1.jpgDruhou polovinu kandidátů vedou San Sebastian (ž. Laube, tr. Urbánek, stáj Lokotrans), jenž poutavě debutoval vítězstvím v zářijovém ARQANA Gerschově memoriálu a jako jediný z aktérů letos ještě nestartoval, a držitel titulu Nejlepší dvouletý hřebec 2023, suverén listopadového Pražského zimního favorita Maxmilián (ž. Chaloupka, tr. Petrlík, stáj/chovatel Rabbit Trhový Štěpánov). Ten je jedním z trojice tuzemských rodáků, dalšími takovými účastníky jsou stájoví kolegové Crescendu (ž. Palík, tr. Brož, stáj/chovatel DAR horse/Acton) a Aaron (žk. Roman).

Jedinou ženou ve startovním poli bude jezdkyně Sabina Mokrošová, někdejší dvojnásobná amatérská šampiónka, která před necelým měsícem v sedle Koně roku 2023 Ponntose vyhrála milánskou Premio Certosa kategorie Listed, čímž se stala první Češkou zvítězivší v dostihu s tzv. black-type statusem, a minulou sobotu v Mostě zvítězila třikrát, a docílila tak prvního hattricku své kariéry. Jejím partnerem ve 103. CONSEQ Velké jarní ceně bude svěřenec úřadujícího trenéra-šampióna Miroslava Nieslanika Moraliste (stáj MUDr. Eva Nieslaniková).

6.dostih_DSC_4181 kopie.jpgTrenérka Ingrid Janáčková Koplíková a žokej Tomáš Lukášek byli nejúspěšnějšími protagonisty prvního měsíce letošní sezóny a mají favorita také pro 38. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč). Je jím lehký premiant zdejší dubnové Ceny PP Asset Management King Warrior, reprezentující stáj Petra Čapková.

První dva nedělní dostihy jsou vyhrazeny tříletým nezvítězivším koním a další čtyři položky jsou handicapové testy, přičemž jedním z nich odstartuje už jednadvacátý ročník chuchelského seriálu Hipospol Cup pro žákovské a mladé jezdce.

Společnost Tipsport pro své klienty již zveřejnila sázkovou nabídku na nedělní den, přímo na závodišti pak může sázet každý návštěvník starší osmnácti let, aniž by se musel registrovat.

Doprovodný program je tradičně koncipován směrem k nejmladším návštěvníkům, ti do 15 let mají vstup zdarma. Od 13 do 15 hodin se děti mohou svézt na ponících, uvidí oblíbený králičí hop, k dispozici jsou jim venkovní herní plocha s atrakcemi i krytý dětský koutek Hříbátka.

V infostánku v přízemí tribuny jsou k dostání nové suvenýry a také výpravná publikace o historii Českého Derby "Dostihy o modrou stuhu". 

První dostih odstartuje ve 13 hodin. Areál Chuchle Areny bude otevřen od 11 hodin, vzhledem k dobré předpovědi počasí návštěvníkům doporučujeme naplánovat si včasný příjezd. K dispozici je parkoviště o kapacitě 500 aut, z veřejné dopravy lze využít vlakového spojení (S7), autobusů (244 ad.) i přívozu (P4).

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

_DSC5523.jpgPrvní z pětice letošních dostihových dnů ve Slušovicích se uskuteční v sobotu 11. května od 13 hodin. Také na největší moravské dráze je vrchol programu vyhrazen tříletým koní, kteří se utkají v Ceně města Slušovice (III. kat., 2200 metrů). O třetí vítězství v řadě zde bude usilovat Princess Valentine. Svěřenkyně domácího trenéra Michala Dema, který bude rovněž v jejím sedle, vstoupila do sezóny před třemi týdny v Brně a další prodloužení distance by jí mělo prospět. Koneckonců je hlášena do dvou vytrvaleckých klasických dostihů, tedy Oaks a St Legeru. Na jejich přihláškách se nachází rovněž Danica (Kvízová), která v obou životních startech skončila druhá a zvlášť při letošní premiéře podala dobrý výkon. V Chuchli totiž svěřenkyně Radka Holčáka prohrála jen s Eskadrou Zero, která o minulém víkendu skončila třetí ve slovenské Velké jarní ceně. Vysoké ambice má rovněž Derrivore (ž. Andrésová). Svěřenec Pavla Tůmy v únoru slibně debutoval v italské Pise, ale posledně se od něj v Mostě čekalo více.

Zbytek programu sice tvoří dostihy nižších kategorií, které jsou ale početně kvalitně obsazeny. To platí zejména o obou překážkových dostizích, když do každého z nich míří dvanáctka koní.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Lucie Bílá, Bohumil Křižan