Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Chuchli překvapivě San Sebastian, ve Slušovicích hattrick trenéra Holčáka

V Chuchli překvapivě San Sebastian, ve Slušovicích hattrick trenéra HolčákaO uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. V sobotu otevřelo svoje brány moravské závodiště Slušovice, pražská Chuchle Arena Praha hostila druhý klasický dostih sezóny, 103. Conseq Velkou jarní cenu.

danica.jpgSobotní Slušovice otevřely sezónu smíšeným programem složeným z rovinových i překážkových dostihů. Nejlépe dotovanou zkouškou dne byla Cena města Slušovice pro tříleté koně, kde se stylem start – cíl prosadila klisna Danica ze stáje K-K metal, kterou pro jezdkyni Sofii Kvízovou nasedlal trenér Radek Holčák. Uvedená dvojice si v rámci odpoledne šla pro čestné ceny na slavnostní ceremoniál ještě dvakrát, když jejich kořistí se staly poslední dostihy odpoledne. V Ceně společnosti D Plast potvrdila týden starou dobrou formu z Bratislavy Westminster Queen v majetku stáje R+P Topičovi a závěrečný bod programu, Cenu Zlínského kraje, ovládl favorizovaný Loriano.

 

 

 

nepraš.jpgZ překážkových dostihů nejvíce zaujala sólová jízda, kterou v prvním dostihu odpoledne, Ceně senátora Goláňe, předvedl Stratovarius pod jezdkyní Lenkou Neprašovou. Ten si již krátce po startu vypracoval obrovský náskok, když v průběhu skákal i téměř i dvě proutěné překážky před zbytkem pole. V konci sice soupeři jeho náskok zkrátili, i tak ale měl v cíli svěřenec trenéra Bodláka z DS Moravia Magna náskok 11 délek.

 

 

 

 

 

V neděli 12. května se v Chuchle Areně Praha konal třetí dostihový den letošní sezóny a jeho vrcholem byl první díl Klasické trojkoruny, 103. CONSEQ Velká jarní cena. Polovinu z desetičlenného startovního pole nasedlala trenérka Ingrid Janáčková Koplíková a šance na triumf měla velmi vysoké. Nakonec ale před jejími svěřenci, kteří se seřadili od druhého do pátého místa, vítězně finišoval bělouš San Sebastian, jenž do dostihu nastupoval bez předchozí sezónní rozcvičky.

 

san sebestian .jpgFavority 103. CONSEQ Velké jarní ceny (listed, 1600 m, 550 tis. Kč, 3l. hř. + kl.) byli stájoví kolegové v barvách Statku Blata Český ráj Black Gangster a Showpower na kontech s únorovými umístěními z Francie, resp. dubnovým zdejším vítězstvím, avšak v cíli byl nejdříve jediný aktér, který v předchozí části letošního roku nestartoval. Bělouš San Sebastian, který je (sice ve Francii narozeným, přesto) vlastním odchovancem stáje Lokotrans, v cílové rovině žokeji Martinovi Laubemu nedržel úplně rovnou stopu, nicméně Dostihová komise svůj vlastní protest posoudila jako incident bez vlivu na pořadí v cíli, a San Sebastiana potvrdila jako vítěze. Dvě a více délek za ním, v ne úplně očekávaném interním pořadí, skončili svěřenci Ingrid Janáčkové Koplíkové Zabyak, Sun Project, Showpower a Black Gangster, šestou a sedmou dotovanou příčku stihli Moraliste a šampión loňských juniorů Maxmilián.

 

San Sebastian debutoval vloni v září triumfem v jedničkovém ARQANA Gerschově memoriálu, třetí skončil v mostecké Ceně zimního favorita a 103. CONSEQ Velkou jarní cenu vyhrál jako své teprve třetí životní vystoupení. Žokej Martin Laube se do listiny vítězů prvního dílu Klasické trojkoruny zapsal premiérově (druhé české a celkově osmé klasické vítězství), trenér Luboš Urbánek vyhrál Velkou jarní cenu podruhé (čtvrté české a deváté kariérní klasické prvenství), majitel Karel Jalový se ze zisku Velké jarní ceny radoval potřetí (pro stáj Lokotrans je to pátý český a celkově dvanáctý klasický triumf).

 

cheeky boy.jpgNa programu byl i 38. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč, 3l.), jenž je jednou z hlavních zastávek adeptů účasti v červnovém Českém Derby, a v něm vybojoval premiérový plný zásah, rovněž teprve potřetí v kariéře startující, zástupce stáje Drag Consulting Cheeky Boy, vedený svým trenérem, žokejem Michalem Demem – pro něj šlo o třetí trenérský a osmý jezdecký vítězný zápis na scéně nejvyšší kategorie. O pouhou hlavu za ním finišoval Pirlo, poměrně překvapivě si třetí peníze odnesla Niamey a až čtvrtý skončil favorizovaný Prometheus.

 

 

 

 

dally hit.jpgV rámcovém programu se dařilo trenérce Ivaně Pejškové připravující své svěřence v Chuchle Areně Praha. Nejprve se ve sprinterské Ceně CPI Property Group prosadila Dally Top ze stáje Cardboard pod Adamem Florianem, o půl hodiny později si pak domácí trenérka šla přebírat čestnou cenu zásluhou Orleana, kterého k těsnému vítězství o pouhý nos, v Ceně CPI Rezidence, dovedl nestárnoucí žokej Jiří Palík.

 

 

 

 

 

 

Foto: Lucie Bílá (Slušovice), Tomáš Holcbecher (Praha)