Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ignacius Reilly zaútočí na hattrick ve Velké květnové ceně

Ignacius Reilly zaútočí na hattrick ve Velké květnové ceněČtvrté pokračování letošní dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha je připraveno na nadcházející neděli 19. května. Týden po klasické Velké jarní ceně pro tříletý ročník dostanou ve vrcholu programu slovo starší mílaři, jimž je určena 75. Velká květnová cena – 15 let se 108kou (I. kat., 1600 m, 150 tis. Kč). Dále se uskuteční třetí ročník populárního dámského dostihu Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové, doprovodný program pro děti pak osvěží vystoupení cirkusové kapely Comedy & Beat.

DSC_7031.jpgV kvalitním sedmičlenném poli 75. Velké květnové ceny – 15 let se 108kou je favoritem vítěz této zkoušky z let 2021 a 2023, osmiletý bílý valach Ignacius Reilly, jenž tak bude útočit již na třetí triumf. Dvojnásobný držitel titulu Nejlepší mílař (2020 a 2023) loňského prvenství dosáhl při svém premiérovém startu pod vedením trenérky Evy Záhorové, která jeho přípravu převzala od Václava Luky. Kariéru reprezentanta stáje Syndikát V3J na rok přerušily zdravotní problémy, přesto z 22 vystoupení už osm vyhrál, přičemž všech úspěchů dosáhl na nejvyšší scéně a sedm z těchto osmi vítězství vidělo pražské publikum (Velká jarní cena 2019, Velká dubnová cena 2020, Tattersalls Mile 2020 a 2021, Velká květnová cena 2021 a 2023 a Velká cena Prahy CK Martin Tour 2023). Do jeho sedla se v neděli vrátí dvojnásobný a úřadující žokej-šampión David Liška a i v tomto ohledu půjde o útok na hattrick, protože spolu v minulosti spojili síly dvakrát, a vždy vítězně (Velká jarní cena a Velká dubnová cena). 

DSC_7695.jpgMezi soupeři budou i nečekaně druhá a čtvrtý z minulé edice Heidi High a Politicum (vítěz EJC Million 2020, Tattersalls Mile 2022 a Memoriálu Jaroslava Maška 2022 a 2023), který stříbrnou příčku obsadil předloni, nicméně v kurzové nabídce výše než oni stojí zástupci loňského klasického ročníku, čtvrtý z Velké jarní ceny Biriatou a premiant Velké červnové ceny Charpentier. Zajímavou sestavu dotvářejí čtyřletý Mr Dreamer, který kromě loňského Českého Derby (deváté místo) všechny starty absolvoval ve Francii, a šestiletý Melandros, jenž byl vloni těsně druhý v Tattersalls Mile, přičemž tam zdolal i tehdy čtvrtého Ignaciuse Reillyho.

Atraktivní položkou dne jistě bude také Cena BoKaBau – 3. Pohár Laty Brandisové. Dostih, připomínající výjimečnou ženu, jejíž dostihové působení je spjato s chuchelským závodištěm a jež je dodnes jedinou vítězkou Velké pardubické, je právě proto konán jako ladies race a je určen pouze jezdkyním. Letos se jich zúčastní sedm a kromě premiantek obou předchozích ročníků Sabiny Mokrošové a Petry Zedkové se představí první žokejka, která vyhrála celkový šampionát (2022) Jiřina Andrésová, držitelka rekordních pěti Ladies Cupů (celoroční šampionát rovinových jezdkyň) Vendula Korečková, úřadující žákovská šampiónka Anna Lebdušková, vítězka Ladies Cupu 2021 Lucie Fialová a loňská dámská vicešampiónka Alena Plimlová, která už se zotavila z jarního zranění a v neděli opožděně zahájí sezónu.

Doprovodný program je tradičně koncipován směrem k nejmladším návštěvníkům, ti do 15 let mají vstup zdarma. Tentokrát na ně, ale i na jejich rodiče, navíc čeká cirkusová kapela Comedy & Beat, která zahraje ve 13.35 hodin a v 15.40 hodin. Od 13 do 15 hodin se děti mohou svézt na ponících, uvidí oblíbený králičí hop, k dispozici jsou jim venkovní herní plocha s atrakcemi i krytý dětský koutek Hříbátka.

V infostánku v přízemí tribuny jsou k dostání nejen suvenýry, ale také výpravná publikace o historii Českého Derby "Dostihy o modrou stuhu" a nově i další knižní novinka “Malý ilustrovaný průvodce koňskými dostihy”, která čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními pojmy dostihového sportu.

Společnost Tipsport pro své klienty již zveřejnila sázkovou nabídku na nedělní den, přímo na závodišti pak může sázet každý návštěvník starší osmnácti let, aniž by se musel registrovat.

Areál Chuchle Areny bude otevřen od 12 hodin, vzhledem k dobré předpovědi počasí návštěvníkům doporučujeme naplánovat si včasný příjezd. K dispozici je parkoviště o kapacitě 500 aut, z veřejné dopravy lze využít vlakového spojení (S7), autobusů (244 ad.) i přívozu (P4).

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan