Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Igancius Reilly potřetí vítězem Velké květnové ceny

Igancius Reilly potřetí vítězem Velké květnové cenyHlavním dostihem čtvrtého pokračování dostihové sezóny v Chuchle Areně Praha byla 75. Velká květnová cena – 15 let se 108čkou, v níž splnil roli favorita osmiletý bílý valach Ignacius Reilly a pod žokejem Davidem Liškou dosáhl již třetího triumfu v tomto tradičním jarním měření sil nejlepších starších mílařů. Vítězkou třetího ročníku Poháru Laty Brandisové – Ceny BoKaBau, speciálního dostihu pouze pro ženy-jezdkyně, se stala žokejka Vendula Korečková s klisnou Magical Love. Ta zároveň odstartovala nejúspěšnější den dosavadní kariéry trenérky Jany Manové, která se na konci odpoledne radovala ze svého prvního hattricku.

 

ignacius doběh.jpgV průběhu 75. Velké květnové ceny – 15 let se 108čkou (I. kat., 1610 m, 150 tis. Kč) držel David Liška favorita za středem sedmičlenného pole a i v cílové rovině nikam nespěchal a posouval jej k lídrům pouze postupně. Před tribunou však Ignacius Reilly přepnul na vyšší obrátky a během několika desítek metrů bylo o jeho třetím vítězství v této zkoušce rozhodnuto. Reprezentant stáje Syndikát V3J dominoval jistě o délku a tři čtvrtiny před bojující dvojicí, v níž další osmiletý matador Politicum získal druhé místo o nos před Mr Dreamerem. Svěřenec trenérky Evy Záhorové do své bohaté sbírky přidal v 23. startu již devátý plný zásah, dvojnásobný a úřadující český žokej-šampión David Liška zaznamenal dvaadvacátý triumf na scéně nejvyšší kategorie, přičemž do listiny vítězů Velké květnové ceny se zapsal poprvé.

 

lata.jpgSoučástí odpoledne byl i třetí ročník populárního dámského dostihu, Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové. Jeho třetí vítězkou se stala žokejka Vendula Korečková, pětinásobná vítězka Ladies Cupu (celoročního šampionátu o nejúspěšnější rovinovou jezdkyni) se prosadila v sedle klisny Magical Love. Tu připravuje trenérka Jana Manová, která prožila nejúspěšnější den dosavadní kariéry: do Chuchle Areny přivezla v neděli tři svěřence a všichni zvítězili! Dva z nich reprezentují stáj SV Vondra, pro níž to byl historicky první double.

 

 

 

 

am fly.jpgHattricku, a to osmého kariérního, dosáhl také předloňský vicešampión českých žokejů Milan Zatloukal. Za zmínku stojí zejména jeho sólo jízda v posledním dostihu dne, Ceně PP Asset Management, kdy si v sedle American Fly vypracoval obrovský náskok, který udržel až do cíle.

 

 

 

 

 

 

Sedmnáctý double pak na své konto přidal žokej-šampión sezóny 2019 Adam Florian, jenž se zároveň propracoval na vedoucí pozici průběžného pořadí letošního jezdeckého šampionátu Lázně Poděbrady Cup.

 

Foto: Tomáš Holcbecher