Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Help zamířil mezi elitu sprinterů

Help zamířil mezi elitu sprinterůUplynulý víkend se u nás běhalo na severočeském závodišti Most, kde se uskutečnil tamní vrchol sezóny. Hlavním dostihem byla 101. Charvát Group Svatováclavská cena, status první kategorie měla ale i 25. Velké letní ceně Dostihového spolku Pardubice a překážkářům určená Velká mostecká steeplechase 2022.

DSC_6380.jpgNa startu sprinterského vrcholu sice ti nejlepší chyběli, přesto tříletý Help předvedl výkon, kterým si zaslouží pozornost. Reprezentant stáje Statek Blata Český ráj šel na start po tří měsíční pauze, když na jaře se naposledy ukázal ve Velké jarní ceně. Tentokrát jeho projev nebyl tak hektický a v úvodu ho žokej Milan Zatloukal usadil v zadní části pole. Poté, co většina jezdců hledala na měkčí dráze lepší stopu dále od bariéry, využil volného prostoru a v cílové rovině svedl krásný souboj s tvrdě dotírajícím Manoamano.

Ten byl v cíli nakonec o krk druhý a přívlastku nezvítězivší se stále nezbavil, i když v tomto dostihu bral stříbro už potřetí. Za ním dostih dokončil Dragon Arrow, který úspěšně zvládl přechod na kratší tratě, pro další dotace si koncovkou doletěla dvojice stáje Lokotrans, Matello a Lailaho.

DSC_6242.jpgVe sprinterském vrcholu tedy sice stáj MUDr. Evy Nieslanikové na triumf nedosáhla, o půl hodiny dříve se jí to ale podařilo zásluhou Joganvilla. Ten byl v 25. Velké letní ceně Dostihového spolku Pardubice největším outsiderem, přestože na mostecké dráze předvádí vždy kvalitní výkony. Navíc v průběhu odpoledne zapršelo, takže se dočkal i oblíbené měkčí půdy. O vítězství musel ale tvrdě zabojovat, když nejdéle odolával vítěz loňského slovenského Derby, Rabbit Red Jazz. Favorit Brilliant Star se musel spokojit s třetí příčkou, na kterou odsunul dostih vodící Mo My Dream.

Oba dva rovinové vrcholy tak přinesly napínavé souboje až k cílovému sloupku, ten překážkový už přinesl vítězství zadržené. Ve Velké mostecké steeplechase 2022 Janem Faltejskem vedený favorit Swinging Thomas měl v cíli pohodlný náskok 9 délek před Giorgionem, v jehož sedle byl rovinový žokej Petr Foret.

 

Foto: B. Křižan