Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Most zítra přivítá sprinterský vrchol

Most zítra přivítá sprinterský vrcholO posledním prázdninovém víkendu se odběhne nejvýznamnější sprinterský dostih sezóny, tedy Svatováclavská cena, kterou už popáté hostí Hipodrom Most. Na severočeské dráze se zítra odběhnou další dva jedničkové dostihy, takže diváci se rozhodně mají na co těšit.

DSC_9208.JPGNa start 101. CHARVÁT GROUP Svatováclavské ceny (L, 1200 m) se postaví desítka koní, mezi nimiž schází jednoznačný favorit. Úspěšnou sezónu stáje Lokotrans zde může potvrdit dvojice koní, když Luboš Urbánek do dostihu chystá loňského vítěze mostecké Českomoravské ceny Lailaha (ž. Laube) a stále nezvítězivšího, ale zato pravidelně umísťovaného, Matella (ž. Havelková). Pro oba každopádně platí, že o 200 metrů delší distance by jim sedla více.

Vysoké ambice má i svěřenec Ingid Janáčkové Koplíkové Help (ž. Zatloukal), který je jediným zástupcem klasického ročníku. Svou třídu dokázal především ve Francii, odkud si ještě cennější úspěchy přivezl Mowaeva (Fialová). Svěřenec Václava Luky ale naposled vyběhl v únoru, kdy byl pro zranění zadržen. Na startu bude i nejlepší slovenský sprinter Gentleman Jack, do jehož sedla se vyhoupne největší jezdecká hvězda dne, tedy ve Španělsku působící žokej Václav Janáček.

Papírově má stáj Lokotrans ještě lepší šance na úspěch ve 25. Velké letní ceně DOSTIHOVÉHO SPOLKU Pardubice (I. kat., 2000 m). Její reprezentant Brilliant Star (ž. Laube) totiž platí za desetinového favorita, když letos sbíral jedničkové úspěchy v Bratislavě a loni dvakrát zvítězil právě v Mostě. Případná měkká dráha bude posilovat šance obhájce vítězství Cape Freedoma (ž. Zatloukal). Své příznivce najde i loňský vítěz Slovenského derby Rabbit Red Jazz (ž. Línek), ve dvojkách letos zvítězili Mo My Dream (ž. Janáček) a Royal Town (ž. Koplík).

Nejvýznamnějším mosteckým překážkovým dostihem je Velká mostecká steeplechase 2022 (NL, 4400 m). Do ní Luboš Urbánek chystá loňského vítěze Stříbrné trofeje Foudre d`Alliera (ž. Kratochvíl), který ale letos v jediném startu zklamal. Více příznivců tak má Swinging Thomas (ž. Faltejsek). Svěřenec Pavla Tůmy sice dosud startoval v menších dostizích, ale letos dvakrát vyhrál v Bratislavě a v pěti letech by měl mít to nejlepší stále před sebou. Slušnou třídu mají King Heart (ž. Novák) a Lad In (ž. Liška), ale oba preferují kratší distance.

Dodejme, že první z osmičky sobotních dostihů odstartuje ve 14 hodin, a kdo se nedostane přímo na závodiště, může vše podstatné sledovat nejen prostřednictvím našeho streamu, ale také prostřednictvím přímého přenosu na programu ČT sport. Jeho začátek je plánován na 15:50.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan