Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Devil In Pink při debutu deklasoval soupeře a vládne dvouletým

Devil In Pink při debutu deklasoval soupeře a vládne dvouletýmV neděli se v Karlových Varech odběhl první letošní jedničkový dostih pro dvouleté koně, tedy 43. Cena Masise Charvát Group s.r.o. V pozici jedničky ročníku do něj nastupovala vítězka Simsonovy ceny Niamhtree, která ovšem o své výsostní postavení přišla, když zcela suverénně zvítězil debutující Devil In Pink.

DSC_5482.jpgSvěřenec Luboše Urbánka Devil In Pink byl jako roček zakoupen stájí Lokotrans za 68.000 euro, když je pravým bratrem dvojnásobného grupového vítěze v Německu. Kromě výborného původu naznačoval jeho možnosti i pohled do paddocku, přesto způsob, jakým své soupeře deklasoval, očekával jen málokdo. Hned po startu 1200 metrů dlouhého dostihu se totiž pod vedením Davida Lišky ujal vedení a v cílové rovině nadělil druhé Niamhtree propastných 9 délek.

Stáj Lokotrans má tak za sebou další úspěšný víkend, když její další reprezentant Abrams Creek zvítězil v sobotu ve Švýcarsku. Na vítězné vlně je i žokej David Liška. O minulém víkend totiž získal v Bratislavě hattrick, zatímco z Karlových Varů si odvezl dvojici vítězství, když v úvodním dostihu uspěl rovněž stylem start-cíl se Sirem Amicem.

DSC_5601.jpgVedle Ceny Masise poutala výraznou pozornost také Cena Lázně Poděbrady a.s. na 2400 metrů, která sice nesla status II. kategorie, ale konkurence se na jejím startu sešla jedničková. Zásluhou úderné koncovky lehce zvítězil svěřenec Dalibora Töröka Vert Liberte, kterého vedl Petr Foret. V Česku tak letos zůstává neporažen, když zkraje sezóny uspěl ve Velké dubnové ceně. Druhý skončil vítěz červnové Karlovarské dvojnásobné míle Wilantos, třetí vítěz slovenské trojkoruny z roku 2019 Arcturus a na obvyklé čtvrté místo obsadil Ashat, který stejný výsledek zapsal ve Velké jarní ceně i Českém Derby.

Kromě triumfu Vert Liberta slavili trenér Dalibor Török a stáj DS Pegas také úspěch tříleté Cat’s Agility, která pod vedením žokeje Michala Hroudy porazila ve druhém životním startu vítězku obou exfederálních Oaks z roku 2018 Dylanku i účastníka letošního Českého Derby American Charlieho. Řekla si tak o to, aby za necelé dva týdny zamířila do závěrečné klasiky, tedy chuchelského St Legeru.

Zajímavým jménem může být do budoucna i dvouletá Shining Sky, která rovněž čekala na vítězství jen do druhého startu. Její žokej Michal Demo prožil úspěšný víkend, když v sobotu se těšil z narození dcery Sofie. Vítězství v neděli získali také Bettsut, která se tak přívlastku nezvítězivší zbavila až jako sedmiletá, a Chasmar, pro něhož se jednalo o druhý letošní úspěch.

 

foto: Bohumil Křižan