Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Do Varů na elitu dvouletých

Do Varů na elitu dvouletýchV neděli 21. srpna se v Karlových Varech uskuteční letošní poslední prázdninový dostihový den, jehož vrcholem je 43. Cena Masise Charvát Group s.r.o. určená dvouletým koním.

Foto: T. HolcbecherNa startovní listině této zkoušky na 1200 metrů je sedm koní a horkou favoritkou je ve dvou startech neporažená Niamthree ze stáje 3 hearts. Ta naposledy zvítězila lehce v Simsonově ceně, když žokejka Vendula Korečková se mohla už v polovině cílové roviny otáčet a kontrolovat situaci. Trenérka Vocásková bude mít v poli i Arrynu, která naposledy též zvítězila, když o necelou délku za ní byla Baby Summer, která je na startu i tentokrát.

Chuť vítězství okusil již i vraník Black Dark ze stáje Nieslanikových. Zajímavými jmény můžou být debutující Devil in Pink, jenž ponese typické růžové barvy stáje Lokotrans, či Rabbit Kantharos v majetku Rabbit Trhový Štěpánov, který sem byl dohlášen.

Kvalitně obsazená je i následující Cena Lázně Poděbrady pro tříleté a starší vytrvalce na 2400 metrů. Čtvrtý z letošního Derby Ashat změří své síly se staršími, mezi nimiž nechybí loňský vítěz Zlatého poháru Grigri de Lancray, vítěz Velké dubnové ceny Vert Liberte či překvapivý triumfátor místní Dvojnásobné míle Wilantos. Odepisovat se nedá ani vloni v tomto dostihu druhý Orleano, byť mu poslední starty nevyšly, tak karlovarská dráha patří k jeho oblíbeným.

Program skládající se ze sedmi zkoušek začíná ve 14:00. Více informací najdete v detailu akce ZDE.

Foto: T. Holcbecher