Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Hvězdou karlovarské rozlučky je šampión vytrvalců Vert Liberte

Hvězdou karlovarské rozlučky je šampión vytrvalců Vert LiberteLetní dostihový provoz z velké části stojí na Karlových Varech, kde se od 18. června do 20. srpna uskuteční pět dostihových dnů. V neděli tedy máte poslední letošní šanci k návštěvě lázeňského závodiště. Tamní program se skládá ze sedmičky rovinových dostihů, mezi nimiž sice schází jedničkový dostih, nicméně na startu dvojkové Ceny MEDIAG PB s.r.o. se ukáže šampión vytrvalců Vert Liberte.

DSC_5601.jpgCena MEDIAG PB s.r.o. (2400 m) má sice status II. kategorie, ale protože se jedná o takzvanou „open dvojku“, můžou na její start i koně úspěšní v nejvyšších kategoriích. Toho Vert Liberte (ž. Foret) využil už před rokem, kdy v tomto dostihu lehce zvítězil. Koneckonců loni svěřenec Dalibora Töröka neprohrál v žádném ze čtveřice českých startů, když bodoval i ve Velké ceně českého turfu a Ceně prezidenta republiky. Díky tomu byl zvolen nejlepším vytrvalcem minulé sezóny. Letos pravidelně míří do Francii, kde dokazuje své kvality. V květnu v Lyonu totiž získal status black-type, když vybojoval třetí příčku v Listed. Ve stejné kategorii skončil ještě dvakrát čtvrtý. Aktuálně je tak dle handicapu nejlepším koněm v českém tréninku.

Na povedenou loňskou sezónu letos navazuje také český odchovanec Vévoda. Svěřenec Dušana Andrése totiž vyhrál červnovou Karlovarskou dvojnásobnou míli, v níž jeho stálá jezdkyně a úřadující šampiónka Jiřina Andrésová získala svůj premiérový jedničkový triumf. Že se nejednalo o náhodu, potvrdil v bratislavském Zlatém poháru, v němž odolal útoku úřadujícího Koně roku Gaspariniho.

Velkým jménem je rovněž Zdeňkem Seménkou připravovaná Vignetta (ž. Florian). Loňské vítězce karlovarského Oaks se ale v posledních startech příliš nedařilo. Vysoko míří také duo trenérky Jana Novákové, tedy dvojkový vítěz z derby dne Mes Ailes (ž. Korečková) a před měsícem čtvrtý v Ceně města Karlovy Vary American Charlie (ž. Zatloukal). Podceňovat nelze ani zbylou pětici účastníků dostihu.

Zajímavou podívanou slibuje i šestice rámcových dostihů, které jsou vesměs kvalitně obsazeny. První z nich odstartuje ve 14 hodin.

 

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan