Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Hvězdou sprinterského vrcholu grupový vítěz Ponntos

Hvězdou sprinterského vrcholu grupový vítěz PonntosV sobotu se po dva a půl měsíce dlouhé letní pauze znovu otevřenou brány Hipodromu Most a tamní program rozhodně vybízí k návštěvě. Mezi osmičkou dostihů totiž najdeme dvě jedničky, když pozornost poutá především Svatováclavská cena. Do sprinterského vrcholu totiž míří jeho předloňský vítěz Ponntos, který svou rychlost předvedl i v grupových dostizích v Anglii, Francii nebo Dubaji.  

DSC_8954.jpgNa start 102. Svatováclavské ceny Charvát Group (L, 1200 m) se postaví osmička koní, mezi nimiž je největší hvězdou Ponntos (ž. Foret). Svěřenec Miroslava Nieslanika se českému publiku představil naposled právě při předloňském vítězství ve Svatováclavské ceně, od té doby startoval patnáctkrát v zahraničí. Z jeho úspěchů si zaslouží vypíchnout především loňské grupové vítězství z pařížského Longchamp. Letošní sezónu zahájil už zkraje roku na mítinku v Dubaji, kde obsadil třetí příčku v Listed. Před třemi týdny zamířil do anglického Goodwoodu, kde v dostihu kategorie Gr.2 jen těsně nezopakoval loňské páté místo, když skončil šestý.

Pravidelně tedy dokazuje svou příslušnost k širší evropské sprinterské špičce, s níž by se měl znovu měřit na podzim. Stejně jako v minulých dvou letech totiž míří na prestižní Arc mítink, který se uskuteční zkraje října. Mostecký start tedy poslouží i jako součást přípravy. Každopádně zas tak snadné to na domácí půdě mít nemusí, protože distance je pro něj trochu dlouhá. Největší úspěchy totiž zaznamenal na rovném kilometru.

Navíc jeho soupeře nelze podceňovat. Vždyť svěřenec Konstantina Kobzareva Caucasian (ž. Florian) oba mostecké starty proměnil v suverénní vítězství. Jeho stájový druh Hidden Colony (ž. Liška) skončil třetí ve sprintu o derby dnu, v němž se hned za ním do cíle dostal Václavem Lukou připravovaný Legionar Srb (ž. Lukášek). Stájový kolega Ponntose Manoamano (ž. Havelková) skončil v posledních třech edicích Svatováclavské ceny shodně druhý.

DSC_3280.jpgOsmička koní se utká také v 26. Velké letní ceně IJS Service s.r.o. (I. kat., 2000 m). Roli favorita zaujímá Sagar. Někdejší vítěz Velké jarní ceny na konci loňské sezóny změnil stáj a letos se pod svou stálou jezdkyní Evou Buriánkovou vrátil na jedničkovou scénu dvěma třetí místy. Naposled skončila na jeho štítě i Whirl Wind Girl, která ale právě v Mostě zaznamenala obě životní vítězství. V jejím sedle střídá zraněného Jana Vernera loňská šampiónka Jiřina Andrésová. Letošní i českou premiéru absolvuje vítěz z podzimního mítinku v Baden-Badenu American Fly (ž. Zatloukal). V dobré formě se naposled v Karlových Varech předvedli vítěz Lázeňské míle Zaukhan (ž. Lukášek) i pod vysokou váhou druhá Achird (ž. Foret).    

Zajímavou podívanou slibuje i zbylá šestice dostihů. Diváci se mohou těšit také na tři oddělení populární Pony Ligy. První dostih odstartuje ve 14 hodin.

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan