Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Ponntos v Mostě demonstroval svou třídu

Ponntos v Mostě demonstroval svou tříduPoslední srpnový dostihový den hostil v sobotu Hipodrom Most, kde byla vrcholem 102. Svatováclavská cena Charvát Group. Největší hvězdou osmičlenné sestavy byl zahraničními úspěchy ověnčený Ponntos, který demonstroval, že svou třídou soupeře jasně převyšuje.

_DSC8966.jpgDo 102. Svatováclavské ceny Charvát Group (L, 1200 m) odskakoval PONNTOS v roli desetinového favorita a své příznivce příliš nenapínal. Svěřenec Miroslava Nieslanika se dle svého zvyku hned po startu ujal vedení. S jeho ostrým tempem měli soupeři problém už v oblouku, a když se do něj po jeho vytočení Petr Foret opřel, bylo zřejmé, že se žádné drama konat nebude. Bez jediné pobídky bičíkem se totiž soupeřům rychle vzdaloval. V cíli měl sice převahu „pouze“ 3 a ½ délky, ale v závěrečných desítkách metrů už ho Petr Foret pouze brzdil a chválil za dobře odvedenou práci.

 

 

 

_DSC9050.jpgDalší starty absolvuje dvojnásobný šampión českých sprinterů v pařížském Longchamp, kde zkraje října poměří síly s evropskou sprinterskou špičkou na slavném Arc mítinku. Dodejme, že stáj MUDr. Eva Nieslanikové má za sebou povedený měsíc, když v srpnu slavila sedmičku vítězství a vedle Svatováclavské ceny získala i klasické Oaks. Za Ponntosem se seřadila dvojice svěřenců Konstantina Kobzareva ze stáje The Sons of Sharpour. První mosteckou porážku utrpěl druhý Caucasian (ž. Florian), za nímž finišoval tříletý Hidden Colony (ž. Liška).

 

 

_DSC8406.jpgDruhým nejvýznamnějším dostihem odpoledne byla 26. Velká letní cena IJS Service s.r.o. (I. kat., 2000 m), v níž sympatie k mosteckému hipodromu potvrdila WHIRL WIND GIRL. Svěřenkyně Pavla Tůmy ze stáje Dr. Charvát totiž i obě předchozí životní vítězství získala v Mostě. V sobotu jejího stálého jezdeckého partnera Jana Vernera, který se zotavuje ze zranění, vystřídala Jiřina Andrésová. Ta se loni stala první ženou, která zvítězila v jezdeckém šampionátu, ale až do letošního června čekala na první jedničkové vítězství. V sobotu ale po dvou triumfech s Vévodou získala už třetí jedničkový zásah. Medailové pořadí doplnili Achird (ž. Foret) a Sagar (Buriánková), pro něž shodně platí, že letos neskončili hůře než třetí.

_DSC7606.jpgVzorem spolehlivosti je rovněž český odchovanec WAKAI GO (ž. Florian). Svěřenec Václava Luky se v jednadvaceti životních startech jen třikrát nevešel mezi pětici nejlepších a v sobotu ovládl dvojkovou Cena Hospodářské komory ČR (1400 m).

 

 

 

 

 

_DSC8850.jpgZ jezdců slavil double David Liška, který tak počet svých letošních českých vítězství zaokrouhlil na dvacet a na čele šampionátu má k dobru už devět vítězství na druhého Milana Zatloukala. Obě vítězství získal v sedlech svěřenců Allana Petrlíka. Ten tak prolomil dlouhé čekání na vítězství, když naposled slavil před dvěma a půl měsíci právě v Mostě. Double získal rovněž Miroslav Nieslanik, který s patnácti vítězstvími dorovnal Michala Kalčíka na čele trenérského šampionátu.

 

 

 

foto: Bohumil Křižan