Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Jockey Club ČR se zabývá událostmi při 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Jockey Club ČR se zabývá událostmi při 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnouLogo_upravene_zelene.png

Po uplynulém dostihovém víkendu, který zahrnoval, mimo jiné, tradiční dostih 133. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou, řeší orgány Jockey Clubu České republiky (JC ČR) nedělní nešťastnou událost na překážce č. 4, Taxisově příkopu.

Po velmi pečlivém a důkladném zhlédnutí a zvážení všech dostupných informací a materiálů přistupuje Jockey Club ČR k vnitřnímu šetření hromadného pádu koní a jezdců při 133. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou. Důvodem tohoto šetření orgánů JC ČR je dosažení co nejobjektivnějšího zjištění událostí v průběhu tohoto dostihu.

Sekretariát JC ČR a další funkcionáři JC ČR jsou v průběžném kontaktu se zástupci Dostihového spolku a.s. Přestože pardubická dostihová dráha byla jako vždy perfektně připravena a v blízké minulosti došlo k značným úpravám Taxisova příkopu, které směřovaly zejména k větší bezpečnosti koní a jejich jezdců, budou se tímto tématem jak Dostihový spolek a.s., tedy pořadatel dostihů v Pardubicích, tak Jockey Club ČR jako nejvyšší autorita českého dostihového provozu, nadále zabývat.

  

V Praze dne 10. října 2023