Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Most uzavře sezóně třemi jedničkami včetně Ceny zimního favorita

Most uzavře sezóně třemi jedničkami včetně Ceny zimního favoritaV sobotu se uskuteční poslední letošní dostihový den na Hipodromu Most a tamní program rozhodně vybízí k návštěvě. Startovní listiny totiž nabízejí vysokou kvalitu, protože se odběhne hned trojice jedničkových dostihů včetně Ceny zimního favorita pro nejlepší dvouletky, a rovněž jsou početně obsazeny, když se v devítce dostihů představí 110 koní.

Gerschuv_memorial-1.jpgVrcholem programu je 84. Cena zimního favorita Charvát Group (L, 1600 m), tedy vrchol sezóny pro dvouleté koně. Na jeho start míří desítka koní, z nichž tři dosud startovali pouze ve Francii. Na úspěch z před týdnem konané Ceny zimní královny se bude snažit navázat trenérka Ingrid Janáčková Koplíková, které do dostihu chystá hned dvojici koní stáje Statek Blata Český ráj. Showpower (ž. Fayos) ve Francii hned při debutu sahal po vítězství, které mu uniklo o pouhý krk. Gabon (ž. Liška) se v obou francouzských startech vešel na pomyslné stupně vítězů.

Dvě čtvrtá místa ze tří startů získala ve Francii Kudafushi, za níž stojí stejný realizační tým jako za loňskou vítězkou Salt Mix, tedy stáj BoKaBau, trenér Václav Luka a žokej Václav Janáček. Její tréninkovou kolegyní je Dantawi (ž. Florian), která se zaskvěla vítězstvím Simsonově ceně, která se netradičně odběhla začátkem září. O tři týdny později v Gerschově memoriálu ale našla dvojici přemožitelů. Druhá tehdy skončila Nuda Veritas (Mášová) a zvítězil San Sebastian (ž. Laube). Triumf svěřence Luboše Urbánka byl o to cennější, že v jedničkové společnosti absolvoval dostihovou premiéru.

DSC_3572.jpgFavoritem 97. Českomoravské ceny Charvát AXL (I. kat. 1400 m) je obhájce vítězství Caucasian (ž. Florian). Svěřenec Konstantina Kobzareva i letos dokazuje své sympatie k severočeskému hipodromu, když suverénně ovládl Cenu jezdectví a ve Svatováclavské ceně nestačil pouze na výborného Ponntose. Medailové pořadí tehdy doplnil jeho stájový druh Hidden Colony (ž. Chaloupka). Jako hlavní vyzyvatel Caucasiana tentokrát vypadá Lubošem Urbánkem připravovaný Devil In Pink (ž. Janáček), který s ním sice před třemi týdny prohrál v chuchelském Leram Millionu, ale i díky výraznější váhové výhodě má šanci na odvetu. 

 

_DSC8372.jpgJedničková konkurence míří také do Velké podzimní ceny primátora města Mostu (I. kat., 2000 m). Protože se jedná o handicap, rozdíly mezi výkoností devítky zúčastněných koní teoreticky stírají nesené hmotnosti. Loňské vítězství bude obhajovat Whirl Wind Girl (ž. Janáček), které se v Mostě tradičně daří. Svěřenkyně Pavla Tůmy tam totiž získala všechna tři životní vítězství včetně srpnové Velké letní ceny. Mezi jejími soupeři najdeme několik koní úspěšných v letošních klasických dostizích. Stájovou kolegyní Whirl Wind Girl je vítězka Jarní ceny klisen Feschanda (ž. Andrésová), která posledně ve Slovenském Oaks skončila druhá těsně před Willemine (Fialová). Charpentier (ž. Chaloupka) zase obsadil čtvrtou příčku v Českém Derby.

Zajímavou podívanou slibuje i zbylá šestice dostihů. Diváci se mohou těšit také na tři oddělení populární Pony Ligy. První dostih odstartuje ve 12.25 hodin, a kdo se na závodiště nedostane osobně, může to nejdůležitější sledovat prostřednictvím přímého přenosu na programu Čt sport od 14.25 hodin.

 

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Lucie Bílá, Bohumil Křižan