Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Mostecké vrcholy stylem start – cíl

Mostecké vrcholy stylem start – cílDva týdny poté, co se s letošní dostihovou sezónou rozloučilo brněnské závodiště, uskutečnil se závěrečný dostihový den i na mosteckém Hipodromu. Za příjemného podzimního počasí mohli diváci vidět hned tři jedničkové dostihy.

wilemine.jpgPrvním z vrcholů sobotního odpoledne byla Velká podzimní cena primátora města Mostu a už ten naznačil recept na úspěch. I když to krátce po startu vypadalo, že do čela půjde outsider Stronger Together, tak před prvním probíháním cíle ho v čele vystřídala jediná česká odchovankyně v poli Willemine v sedle s Lucií Fialovou. Tato dvojice si na protilehlé straně vypracovala značný náskok, a i když tříletá ryzka stáje Lokotranss v cílové rovině slábla, síly jí vydržely až k cílovému sloupku. Pro druhé peníze za svěřenkyní trenéra Urbánka si pěknou koncovkou přiletěl Charpentier, o další dotaci svedly velký boj zástupkyně stáje pořadatele dr. Charváta, Whirl Wind Girl a Feschanda.

 

 

 

caucasian.jpgDalším velkým dostihem na programu byla 97. Českomoravská cena Charvát AXL, a.s., kde si obhájce vítězství Caucasian dolétl v rekordu dráhy pro třetí mostecké vítězství. „Kavkazan“ tak opět ukázal, že na mosteckém Hipodromu je jako doma, když v sedle s Adamem Florianem probíhal cílem s náskokem pohodlných pěti délek. Za svěřencem trenéra Kobzareva bral druhé peníze Devil in Pink, úspěch stáje Sons of Sharpour zvýraznil třetím místem Hidden Colony.

 

 

 

showpower.jpgPoslední jedničkovou zkouškou byl nejlépe dotovaný dostih dne a to 84. Cena zimního favorita Charvát Group, kde se podruhé v ten den radovala trenérka Janáčková Koplíková, která poslala na start dva letní francouzské nákupy. Krátce po startu přešel do vedení Showpower, který pod Borjou Fayos Martinem při vbíhání do cílové roviny zařadil vyšší rychlostní stupeň a v cíli měl náskok pohodlných šesti délek. Stáj manželů Dufkových se mohla radovat i z druhého místa, které získal jejich Gabon. Třetí dotaci i přes krátké zaváhání po startu získal San Sebastian.

 

 

 

zabiyaak.jpgVítězná trenérka možná mohla mít i první tři v cíli, neboť velký potenciál v úvodním dostihu dne naznačil Zabyak ze stáje Joly. Ten zvítězil dokonce o 12 délek a vyběhl jen o něco málo pomalejší čas než později vítězný Showpower.

 

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan