Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Josef Bartoš se ujal losování startovních čísel na Velkou pardubickou

Josef Bartoš se ujal losování startovních čísel na Velkou pardubickouLetošní 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou předcházela tisková konference Jockey Clubu ČR, při níž došlo nejen na losování startovních čísel všech aktérů. Této čestné funkce se ujal trojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš. Dlouho si myslel, že letos pojede Theophila a ve hře byl i Aeneas. Nakonec je všechno jinak a stájová jednička Josefa Váni mladšího se vyhoupne na Brunch Royala.

 

 

„Vůbec by mě nenapadlo, že by Brunch Royal běhal ve Velké. Říkali jsme si, že zaměříme starty na crossové dostihy ve Francii, kterých je tam spousta. S Aeneasem jsem vyhrál Cenu Labe, tak jsem v něm viděl potencionálního koně do Velké pardubické. Letos ale neměl takovou formu, tak jsem myslel, že to zkusím znovu na Theophilovi. Brunch byl volba opravdu na poslední chvíli, to jsem nevěřil,“ říká Josef Bartoš.

Dráha na Velkou pardubickou bude perfektně připravená a dá se čekat měkčí půda. Ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller prozradil také novinku, kterou pardubické závodiště připravuje na rok 2023. „Velká pardubická je součástí mezinárodního seriálu Crystal Cup, který se kromě Pardubic běhá také ve Francii, v Irsku, Anglii, Itálii, Belgii a Polsku. Byl bych velice rád, kdyby se nám podařilo uspořádat ještě jeden Crystal Cup v České republice, v Pardubicích. Právě tento typ dostihu by měl být zaměřen na zahraniční účastníky, abychom je přilákali na pardubickou dráhu.“

Velká pardubická je spojena i se sázkami, roční sázkový obrat na dostihy u společnosti Tipsport se pohybuje kolem 50 milionů korun. Generální ředitel společnosti Tipsport by rád tuto sumu výrazně navýšil a přivedl k dostihovému sportu více sázkařů. „Velmi rádi bychom u dostihového sportu zůstali jako hlavní marketingový partner. Myslím, že růst zájmu sázkařů o dostihové dění bude stále pokračovat, proto věřím v prodloužení smlouvy s Jockey Clubem i do dalších let,“ říká Petr Knybel.

Prezident Jockey Clubu Josef Bečvář prezentoval na tiskové konferenci také další cíle dostihové autority. Mezi aktuální výzvy patří jednání o navýšení státních dotací, ale i jednání o převzetí Pony ligy. Důležitým tématem byl také Nadační fond Jockey Clubu, který v poslední době podpořil v tíživé životní situaci trenéry Ivana Kuba a nyní i Tamaru Křídlovou. „Velké poděkování patří všem, kteří přispěli. Nečekal jsem takovou sounáležitost. Bohužel náš sport je velice rizikový a všichni si přejeme, aby takovéto situace nenastaly,“ dodal Josef Bečvář.