Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Mostecké odpoledne úspěchem českých odchovankyň

Mostecké odpoledne úspěchem českých odchovankyňNedělní odpoledne na mosteckém Hipodromu přineslo slunné počasí a taktéž úspěchy klisen českých chovatelů. V obou dvou vrcholech programu totiž triumfovaly domácí odchovankyně.

Mostecké odpoledne úspěchem českých odchovankyň

Jako první přišli na řadu elitní vytrvalci a 27. Memoriál Vlastimila Smolíka, mezi nimiž byl favoritem Francimor, vloni umístěný v Českém i slovenském derby. Toho ale zaskočila čtyřletá Faliraki z chovu majitele ing. Jiřího Charváta, nesoucí modro-žluté barvy stáje Charvát Group. Ta se v minulé sezóně zúčastnila všech významných zkoušek pro klisny, tady ovšem potkala velmi silnou konkurenci. Její jisté vítězství dává tušit, že v teprve šestém životním startu ještě neukázala všechen potenciál. Na třetím místě proběhl cílem Cacophonous a potvrdil, že zvládne dobře i jiné, než maratónské distance.

O první klasický triumf sezóny, 100. Jarní cenu klisen města Most, se utkalo osm soupeřek a favoritkou byla vítězka trialu, Devoir Rien. Ani jí se nepodařilo prolomit „kletbu“ trvající od roku 2007, když poslední double Memoriál Rudolfa Deyla – Jarní cena klisen získala Hannover Lady. Po trpělivé jízdě Petra Foreta se na posledních metrech prosadila Solemeena majitele Martina Bláhy, jenž je i jejím chovatelem. Její vítězství bylo o to překvapivější, že na rozdíl od zbytku soupeřek jako jediná sezónu zahajovala, a podle slov majitele a chovatele v jedné osobě by její parketou měly být delší tratě.

V rámcovém programu zaujal i další český odchovanec, Respekt, který se start – cíl prosadil ve vytrvalecké Ceně nadačního fondu Jockey Clubu ČR. Tříletý hnědák z chovu Tomáše Duchoně nadělil nejbližšímu v cíli 8 délek, přičemž Jiří Chaloupka v jeho sedle nemusel použít ani jednu pobídku bičíkem.

Kvalitní výkon v handicapu II. kategorie, Ceně hejtmana Ústeckého kraje, předvedl i čtyřletý Jir Sun ze stáje Lokotrans. Ten při jistém vítězství vyběhl na 1200 metrů velmi slušný čas 1:10,41 a potvrdil výbornou stájovou formu trenéra Urbánka.

Ferdinand Minařík
Foto: B. Křižan