Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Mostecké vrcholy pod taktovkou svěřenkyň Ingrid Janáčkové Koplíkové

Mostecké vrcholy pod taktovkou svěřenkyň Ingrid Janáčkové KoplíkovéMostecké závodiště v sobotu přivítalo druhý letošní mítink, kde vrcholem byla 76. Jarní cena klisen pro tříleté klisny a 30. Memoriál Vlastimila Smolíka pro starší vytrvalce.

Trial na první klasiku, který se na mosteckém Hipodromu odehrál před třemi týdny, ovládly rozdílem třídy svěřenkyně trenérky Janáčkové Koplíkové, které si tehdy rozdělily dotaci po současném doběhu. I když tentokrát rozdíl mezi nimi a zbytkem pole nebyl tak velký, opět si první dvě místa odnesly stejné klisny.

vermelho doběh.jpgJak se očekávalo, dostih rozjela Ciotola, které se její žokej David Liška snažil rozložit síly tak, aby jí vystačily na mílovou distanci. To se mu i téměř podařilo, když první soupeřky jí začaly ohrožovat až za distančním mezníkem. Nakonec se jí nepovedlo odrazit útok jediné z nich, a to favoritky dostihu a stájové kolegyně Vermelho pod Tomášem Lukáškem. Klisna v majetku paní Jany Fialové tak po současném vítězství v trialu přidala klasický triumf, a při slavnostním ceremoniálu se nemusela s nikým dělit o místo. Pro třetí peníze překvapivě přilétla Lynx Westminster, za ní se seřadily Francis Gold a Kudafushi.

 

 

 

 

totally doběh.jpgJak již bylo zmíněno, i druhý triumf se stěhoval do stájí Ingrid Janáčkové Koplíkové, i když Memoriál Vlastimila Smolíka měl ještě dramatičtější doběh. První tři koně v cíli totiž dělilo něco víc než půl délky a vítězství si po boji o hlavu odnesla pětiletá Totally Gold v majetku Statku Blata Český Ráj manželů Dufkových. Ta tak zůstává na mosteckém Hipodromu neporažená. Druhý místem potvrdil úspěšný návrat na dráhu po dlouhé pauze Hello Hola Hay, pro třetí peníze finišovala velkým závěrem Shining Sky. Příznivce českých odchovanců potěšil čtvrtým místem Vévoda.

 

 

 

 

mokroš.jpgZbytek odpoledne se nesl pod nadvládou rodinné stáje Nieslanikových a jezdkyně Sabiny Mokrošové. Těm se podařilo během necelých dvou hodin dosáhnout na čistý hattrick, a nechybělo mnoho, a mohlo být ještě o jeden triumf víc. O první se postaral v Ceně společnosti Tipsport tříletý Emblet, který se prosadil proti vrstevníkům a vyčlenil se tak z kategorie nezvítězivších. Druhý zásah přidal o půl hodiny později v Ceně Hipodromu Most osmiletý Manoamano, pro kterého to bylo první vítězství na české scéně. Hattrick pak dovršil v Ceně EBF tříletý Dancing Light.

 

 

 

 

 

foto: L. Bílá