Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Lysou opět ovládl Aeneas

Lysou opět ovládl AeneasTradičně ve sváteční den, na prvního máje, otevřelo své brány malebné závodiště v Lysé nad Labem. Téměř až letní počasí přilákalo do areálu početnou diváckou návštěvu, která kromě hlavního dostihu viděla i další napínavé doběhy a několik „double“.

ananas doběh.jpgV hlavním dostihu odpoledne, kterým byla Prvomájová steeplechase města Lysá nad Labem, se postavilo na start sedm soupeřů a favoritem nemohl být nikdo jiný, než specialista na místní dráhu a obhájce vítězství Aeneas. Ten nakonec neměl problém svoji roli splnit, když v průběhu dostihu ho Lukáš Matuský vedl na klidné třetí pozici nepříliš vzdálený za tempo udávajícím Enjeu d´Arthel. Do vedení přešel svěřenec trenéra Váni v závěrečném kole na protilehlé rovině a v cílové rovině už jen žokej v růžových barvách manželů Dufkových jen kontroloval situaci. Aeneas měl v cíli nakonec náskok 3 ¼ délky před slovenským Enjeu d´Erthel, třetí peníze bral Korfu. Šance druhého favorita Ocean Life skončily na irské lavici.

 

 

angkor.jpgDruhý překážkový dostih, Steeplechase Mirakulum, přinesl velkou sólovou jízdu, kterou předvedl Angkor Wat, v jehož sedle byl žokej Jan Odložil. I ryzák stáje Joly byl obhájcem vítězství, ovšem ten se od té doby na dráze neukázal. Za jeho přípravou stojí zkušený trenér Stanislav Popelka, který si ten den přišel pro čestnou cenu již podruhé.

 

 

 

 

 

 

australie.jpgUž o hodinu dříve totiž zvítězil jím připravovaný Australien, přičemž bělouš Stajně Corinně se ukázal na dráze po ještě delší pauze. V jeho sedle byl Petr Foret, pro něhož to bylo rovněž druhé vítězství ve sváteční odpoledne. Již v úvodním dostihu dne se totiž radoval prostřednictvím Aidensfielda trenéra Kalčíka ze stáje The Sons of Sharpour.

O další dvojitý zásah dne, tedy „double“, se zasloužila domácí trenérka Lenka Horáková, která své svěřence nasedlala žákyni Anně Lebduškové. Ovšem na rozdíl od dříve zmíněných, kteří patřili mezi favority, tentokrát triumfovali veteráni patřící mezi největší outsidery dostihu. V Handicapu Veroniky Vrecionové a Ondřeje Krutílka proběhl cílem vítězně devítiletý Orson ze stáje Vega – Horáková. A o hodinu později vítězství v Ceně Elektrizace železnic Praha vybojoval dokonce už jedenáctiletý Waste No Time v majetku stáje DS Tasava.

 

 

foto: L. Bílá