Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Na první klasiku do Mostu, suverénky trialu míří do Jarní ceny klisen

Na první klasiku do Mostu, suverénky trialu míří do Jarní ceny klisenTahákem následujícího víkendu je první z pětice klasických dostihů. Vrcholem sobotních dostihů na Hipodromu Most je totiž Jarní cena klisen. Každopádně důvodů, proč vyrazit do Mostu, se najde více. Bezpochyby mezi ně patří účast hvězdných žokejů Bauyrzhana Murzabayeva a Václava Janáčka, kteří aktuálně působí v zahraničí a dohromady jsou držiteli 22 šampiónských titulů ve čtyřech státech.

DSC_9319.jpgNa start 76. Jarní ceny klisen (L, 1600 m) se postaví třináctka tříletých klisen. Hned čtyři z nich připravuje trenérka Ingrid Janáčková Koplíková. Mosteckému publiku už se představily Ciotola (ž. Liška) a Vermelho (ž. Lukášek), které před třemi týdny suverénně ovládly hlavní předzkoušku Jarní ceny klisen, tedy Memoriál Rudolfa Deyla. V něm daleko před zbytkem pole svedly dramatický souboj, o jehož vítězce nedokázala rozhodnout ani cílová kamera. Jednalo se tedy o současný doběh. Prodloužení distance o 200 metrů by mělo více nahrávat Vermelho. Českou premiéru absolvuje jejich tréninková kolegyně Fine Anyway (ž. Zatloukal), která v únoru zvítězila ve francouzském Marseille.

Od třetího do pátého místa se v předzkoušce seřadily Hidden Girl (ž. Havlík), Lynx Westminster (ž. Florian) a Nuda Veritas (Mášová), zatímco po pomalejším startu jen na sedmé místo dosáhla Francis Gold. Právě do jejího sedla se vyhoupne Bauyrzhan Murzabayev, který po návratu ze zimního angažmá v Japonsku působí v Německu, kde bude usilovat o tamní pátý šampiónský titul. To Václav Janáček může letos počet svých titulů španělského šampióna zaokrouhlit na deset. Výraznou motivaci má ale také v mostecké klasice, protože ta v jeho bohaté sbírce úspěchů schází, přičemž loni mu v jízdě na vítězné Salt Mix zabránilo zranění. Letos povede druhou z Ceny zimní královny Aphelii Light, která na rozdíl od soupeřek po zimě ještě nevyběhla.  

DSC_8675.jpgPrvním letošním dostihem pro elitní vytrvalce je 30. Memoriál Vlastimila Smolíka (I. kat., 2400 m). V jeho loňské edici zvítězila Tottaly Gold (ž. Lukášek) před Vignettou (ž. Florian), přičemž obě se před třemi týdny v Mostě prezentovaly v dobré formě. Úspěšný comeback po vynechané loňské sezóně tehdy absolvoval vítěz Švýcarského derby Hello Hola Hay (ž. Janáček), který Vignettu dokonce porazil, ale měl výraznou váhovou výhodu. První letošní start zde absolvuje dvojnásobný jedničkový vítěz z loňské sezóny Vévoda (ž. Andrésová), zatímco zahraniční konkurenci tvoří maďarský Vaquero (ž. Línek).

Celkem se v Mostě odběhne devítka dostihů, které jsou početně obsazeny, když na startovních listinách najdeme 99 koní. Diváci se rovněž mohou těšit na trojici oddělení populární Pony Ligy. Start prvního dostihu je plánován na 14 hodin.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan