Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Poslední dostihové dny sezóny 2021 v Chuchli a Kolesách

Poslední dostihové dny sezóny 2021 v Chuchli a KolesáchProgramem sedmi dostihů skončila v sobotu 6. listopadu letošní sezóna v Chuchle Areně Praha. Definitivní tečku obstaralo o den později malebné závodiště v Kolesách.

 

DSC_9652.JPGVrchol letošního jedenáctého odpoledne v Chuchle Areně Praha, 5. Pražský zimní favorit, představil devět dvouletých nadějí a přinesl triumf českému chovu. Druhý plný zásah v řadě si jistě o délku a tři čtvrtiny připsal potřetí v kariéře startující syn vítězky Oaks 2009 Rabbit Zamindar Zamico (ž. Línek, tr. Petrlík, maj. a chov. Rabbit Trhový Štěpánov), jemuž nejblíže skončil nedávný slušovický vítěz American Charlie a až za ním finišovala dvojice největších favoritů Josephino a Hello Hola Hay. Zamico se tak stal prvním vítězem českého chovu v pětileté historii tohoto dostihu.

Dvě z rámcových položek opanoval Bauyržan Murzabajev, někdejší trojnásobný český šampión, který letos dosáhne na třetí titul i v Německu, a splnil tak roli jezdecké hvězdy dne. Dvakrát se vítězně prosadil také žokej Martin Laube, jenž tak korunoval svůj skvělý závěr sezóny, kdy v průběhu čtyř dostihových dnů dosáhl deseti prvenství. Double zaznamenali také trenér Allan Petrlík a stáj Rabbit Trhový Štěpánov.

V neděli v Kolesách bylo na programu sedm dostihů, z toho tři rovinové a čtyři překážkové. Hned v první zkoušce si připsala 200. vítězství kariéry Martina Havelková v sedle Bonanzy Gold a stala se tak první ženou na území ČR, která tuto metu pokořila.

Nejlépe dotovanou zkouškou dne byla Cena firmy Hold s.r.o. - Memoriál Michala Kohla, kterou získal Saint Joseph ze stáje dr. Charváta a podtrhl tak výbornou sezónu svého trenéra Pavla Tůmy. Jeho svěřenci i přesto, že část sezóny museli kvůli viróze vynechat, zaznamenali víc jak 40 % úspěšnosti, což je neuvěřitelné statistické číslo. Žokej Jan Faltejsek v jeho sedle stvrdil titul šampióna překážkových žokejů, prosadili se i Jan Kratochvíl a Jan Odložil, kteří v šampionátu obsadili druhé a třetí místo.

 

Foto: Bohumil Křižan