Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sezónu uzavřou dostihové dny v Praze a Kolesách

Sezónu uzavřou dostihové dny v Praze a KolesáchO nadcházejícím víkendu se dvojicí dostihových dnů uzavře letošní sezóna. V sobotu hostí jedenáctý dostihový den Chuchle Arena Praha, kde budou v hlavní roli dvouletí koně, jimž jsou vyhrazeny tři dostihy včetně Pražského zimního favorita. V neděli pak po dvouleté pauze mohou diváci vyrazit do Koles. Tamní program je tradičně pestrý, tvoří jej tři rovinové a čtveřice překážkových dostihů.

 

foto_Krizan.jpgNa start 5. Pražského zimního favorita (II. kat., 1800 m) se postaví devítka dvouletků, z nichž většina už dokázala zvítězit. Josephino uspěl před třemi týdny v Mostě s výraznou převahou, a proto mu patří role favorita. V jeho sedle střídá trenérku Ingrid Janáčkovou Koplíkovou Bauyrzhan Murzabayev. Už jistý trojnásobný německý šampión se letos českému publiku představí poprvé a jeho účast je bezpochyby jedním z taháků chuchelské rozlučky.

Trojici Sir Amico (Šafář), Taluna (Andrésová) a Zamico (Línek) spojuje nejen to, že už dokázali zvítězit, ale jejich otcem je shodně plemeník Amico Fritz. Ten má letos na dráze první ročník potomků ze svého napajedelského působení. Nejčerstvějším vítězstvím se může pochlubit American Charlie (Palík), který půjde na start pouze devět dní poté, co právě na distanci 1800 metrů uspěl ve Slušovicích.

Tréninkovým druhem American Charlieho z lotu Ludvíka Harise je Charmbruck (Verner), který v posledních dvou startech skončil druhý. Z dosud nezvítězivších koní ovšem nejlépe vypadá Hello Hola Hay (Laube). Svěřenec Luboše Urbánka totiž skončil čtvrtý v mostecké Ceně zimního favorita, v níž výrazným rozdílem porazil posledního Minchira (Fialová), a hraje pro něj výborná stájová forma. Sestavu doplňuje v dostizích Fitmin Cupu dvakrát umístěný Varney (Foret).

Na stejné distanci se v Chuchli odběhne také Memoriál Josefa Šacha, tedy dvojkový handicap pro tříleté a starší koně. Dvojici koní, kteří ve druhé polovině sezóny ukázali výrazný progres, do něho chystá trenér Tomáš Váňa. Sea The Night (Korečková) po dvou trojkových vítězstvích posledně finišoval druhý v podobném dostihu v Pardubicích, zatímco Mequinenza (Verner) po trojkovém triumfu zamířila do Memoriálu Harryho Petrlíka, v němž skončila třetí. Úspěchem každopádně výrazně nepřekvapí ani nikdo ze zbylé šestice.

Stejně jako v Chuchli se i v Kolesách odběhne sedmička dostihů. Žádný z nich sice nepatří do vyšší než čtvrté kategorie, nicméně vrcholem dne by měla být Cena firmy Hold s.r.o. - Memoriál Michala Köhla (IV. kat., 4000 m). V ní bude o první životní vítězství usilovat domácí Bridgeur (Myška). Svěřenec Štěpánky Myškové startoval třikrát ve Velké pardubické, v níž skončil dvakrát sedmý. Jeho největším soupeřem by měl být Pavlem Tůmou připravovaný Saint Joseph (Faltejsek), který letos nedokončil dvě kvalifikace na Velkou pardubickou.

V Praze první dostih odstartuje ve 12:00, zatímco v Kolesách už v 11:00. Přenosy z obou dostihových dnů můžete tradičně sledovat prostřednictvím streamů na webu dostihy.tv.

 

Foto: Bohumil Křižan