Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Potvrdí Queen Of Beaufay pozici „královny“?

Potvrdí Queen Of Beaufay pozici „královny“?Šest dní po pražském úvodu sezóny přivítá druhý letošní dostihový den Hipodrom Most. Sobotní program tvoří sedmička dostihů, z nichž první odstartuje ve 13 hodin. Vrcholem odpoledne je Memoriál Rudolfa Deyla, tedy hlavní předzkoušky Jarní ceny klisen. V poli deseti tříletých klisen zaujímá pozici favoritky „zimní královna“ Queen Of Beaufay.

 

DSC_2970.jpgVe 48. Memoriál Rudolfa Deyla (I. kat., 1400 m) absolvuje Queen Of Beaufay mosteckou premiéru, když dosud startovala pouze v Karlových Varech. Tam zanechala dobrý dojem už při debutu, když nestačila pouze na jedničkového vítěze Arkhangelska, a především zvítězila v Ceně zimní královny. Její cvalová akce i původ sice napovídají, že jí zkrácení distance nepomůže, nicméně díky vysoké třídě si s ním může poradit. Do sedla svěřenkyně Dalibora Töröka se vyhoupne staronová jednička DS Pegas Petr Foret.

Memoriál Rudolfa Deyla se v Mostě uskuteční počtvrté, přičemž v předchozích třech ročnících se hned dvakrát prosadil realizační tým kolem stáje Dr. Charvát. Ten letos zastupuje Whirl Wind Girl (Verner), která je polosestrou loňské vítězky Devoir Rien. Na rozdíl od favoritky už v Mostě nejenom startovala, ale také zvítězila. Svěřenkyně Martiny Havelkové Lena (Havelková) má sice s Mostem negativní zkušenost, ovšem o pozornost si říká druhým místem ve slovenské Ceně zimní královny. Ze zbylé sedmičky můžou překvapit první potomek výborné Dally Hit Dally Top (Abík) nebo na menší francouzské dráze druhá Adam’s Rib (Palík).

Co se kvality startovního pole týče, za Memoriálem Rudolfa Deyla nijak nezaostává 5. Memoriál Jaroslava Podolana (II. kat., 2200 m). V handicapovém dostihu ponese nejvyšší zátěž dvojnásobný jedničkový vítěz Orleano (Palík). Z jeho sedmi soupeřů se jich hned pět loni dokázalo v jedničkách aspoň umístit. Patří mezi ně v St Legeru třetí Respekt (Chaloupka) nebo v Ceně Pat’s Music rovněž třetí Storm de Nuit (Abík), pro které hovoří skutečnost, že na mosteckém hipodromu už dokázali zvítězit.

Pozornost poutá rovněž Cena Dostihového klubu (III. kat., 2200 m), protože se jedná o první dostih pro tříleté koně na vytrvalecké distanci. Hned sedm z devítky účastníků dostihu figuruje na přihláškách Českého Derby. Ambice na start v rovinovém vrcholu mají i v jediném startu druhý Frehel (Verner) a bratislavská vítězka Korvette (Laube), kteří se přetahují o čelo sázkové nabídky.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

Foto: Bohumil Křižan