Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Premiéru ve Varech ovládl Vévoda a žokej David Liška

Premiéru ve Varech ovládl Vévoda a žokej David LiškaO víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Sobotní slušovický mítink se nesl v duchu vzpomínek na MVDr. Antonína Černockého, vrcholem úvodní karlovarské neděle byla tradiční 95. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti Tipsport.

 

monarcho.jpgV sobotu byl ve Slušovicích připraven smíšený program složený ze tří překážkových a pěti rovinových dostihů. Nejlépe dotovaným byla steeplechase Vzpomínka na MVDr. Antonína Černockého, ve které lehce o šest délek zvítězil Cenný Monarcho. Pětiletý reprezentant stáje DS Ponytrans trenérky Petříkové tak zaznamenal druhé slušovické vítězství a potvrdil svou náklonnost k místní dráze. V jeho sedle se poprvé objevil slovenský žokej Martin Cagáň.

 

 

 

calorific.jpgV rovinové části programu zaznamenal double trenér Radek Holčák a jezdkyně Sofie Kvízová. Nejdříve se v Ceně slovenských přátel s její pomocí vyřadil z kategorie nezvítězivších Le Conquerant ze stáje Aga Vlachovice, o půl hodiny později pak v Ceně společnosti Tipsport přidal druhý letošní triumf Calorific v majetku K-K Metal.

 

 

 

 

 

 

 

vévoda1.jpgV neděli se v Karlových Varech otevřely brány poprvé a na programu bylo sedm rovinových zkoušek. Vrcholem byl tradiční 95. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti Tipsport, kterou start – cíl ovládl Vévoda pod Jiřinou Andrésovou. Sedmiletý valach ze stáje DC Zámrsk ale musel v posledních metrech tvrdě bojovat, když s nevelkými odstupy zpět skončila trojice Decameron, Cacophonous a Nairobi Boy. Pro Jiřinu Andrésovou i trenéra Dušana Andrése to byl první jedničkový úspěch kariéry.

 

 

 

melania.jpgVe velkém stylu se v Karlových Varech ukázal žokej David Liška, kterému k hattricku stačila první hodina odpoledního programu. První krůček zaznamenal v úvodní Ceně Holoubek koncern v sedle Melanie majitele Gunthera Vicka z lotu Pavla Hlavatého. Druhý zásah přidal v sedle tříletého Briliant Colours z „domovské“ stáje Pure Nutrition a trenérky Martiny Havelkové. Ten v Ceně Galerie umění Karlovy Vary působil ještě hodně zeleným dojmem a dá se předpokládat, že vítězství v nejnižší kategorii jistě nebude jeho stropem. Poslední trefu k dokonání hattricku zaznamenal v Ceně hejtmana karlovarského kraje, kde byl jeho partnerem Arkadag připravovaný Michalem Kalčíkem pro stáj The Sons of Sharpour.

 

Foto: B. Křižan