Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sobota patří Slušovicím, v neděli mají premiéru Karlovy Vary

Sobota patří Slušovicím, v neděli mají premiéru Karlovy VaryDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů na našem nejvýchodnějším a nejzápadnějším závodišti. Jako první přijdou na řadu sobotní Slušovice, kde se smíšený program skládá z pětice rovinových a tří překážkových dostihů. V neděli pak letos poprvé otevře své brány závodiště v Karlových Varech, kde je vrcholem Karlovarská dvojnásobná míle.  

DSC_2692.jpgSlušovický sobotní program odstartuje ve 13 hodin a nemá výrazný vrchol, když polovina z osmičky dostihů patří do III. kategorie. Nejvyšší dotaci má každopádně krosová Vzpomínka na MVDr. Antonína Černockého (4200 m), kde je celková dotaci 80.000 korun navýšena o dalších 20.000 korun pro nejlépe umístěného českého odchovance. Hlavním adeptem na vítězství je právě zástupce domácího chovu Brexit, který svou třídu dokázal před měsícem vítězstvím v polské Wroclawi a stejně jako tedy se do jeho sedla vyhoupne Pavel Složil. Svěřence Čestmíra Olehly nicméně čeká premiéra nad těžkými skoky.

Zbytá trojice „trojek“ se odběhne na rovinách. Ve sprintu na sebe mimo jiné narazí Mollys Best (ž. Liška) a Beau Massagot (ž. Pavlíček), tedy koně, kteří v minulosti získali i jedničkové vítězství. Na míli si souboj z poloviny května zopakuje pětice koní, kteří tehdy obsadili prvních pět míst v obdobném slušovickém dostihu, v němž zvítězil Calorific (Kvízová). V dostihu pro tříleté koně by si to zase měly rozdat soupeřky z dubnového Mostu. Tam byla úspěšnější druhá Beauty Approach (ž. Demo), ale čtvrtá Garmota (ž. Havelková) absolvovala životní premiéru. V dalším startu pak polosestra loňského Koně roku Gaspariniho ukázala zlepšení.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

DSC_4963.jpgPrvní z nedělních dostihů v Karlových Varech odstartuje ve 14 hodin, přičemž největší pozornost poutá 95. Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti Tipsport (3200 m). Na start jedničkového handicapu se postaví osmička koní, z nichž nejvyšší hmotnost ponese před měsícem v Chuchli vítězný Popinjay (ž. Liška). Dobře se posledně ukázal i čtvrtý z Memoriálu Vlastimila Smolíka Decameron (ž. Korečková), zatímco aktuální forma je otazníkem u Ramssia (Fialová). Někdejší vítěz St Legeru totiž letos nestartoval, takže nastoupí poprvé od změny trenéra. Navíc se v Česku bezmála tři roky neukázal. Zbylá pětice pak může profitovat z nízké hmotnosti, když ponesou maximálně 50 kg. Zbytek programu tvoří dostihy III. až V. kategorie, ovšem početná startovní pole lákají k návštěvě lázeňského závodiště.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan