Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Most opět ovládl „Kavkazan“, Brno patřilo domácím

Most opět ovládl „Kavkazan“, Brno patřilo domácímO uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou drahách. Sobotní Brno hostilo smíšený program, nedělní Most měl vrchol v tradiční 41. Ceně jezdectví společnosti Tipsport.

 

Ferino.jpgV sobotu se na dráze Brno Dvorska uskutečnilo osm dostihů, z toho tři překážkové a pět rovinových. Hlavním dostihem překážkové části byla Cena Charvát Group s.r.o. - Letní brněnská steeplechase. V té se prosadil Ferino z domácí stáje Josefa Vymazala, který dostihy pořádá a je rovněž jeho chovatelem. Desetiletý valach tu byl na jaře třetí a podařilo se mu tak vrátit porážku Marconovi, kterého za sebe po boji odsunul o krk. Třetí dokončil Letegerto a čtvrtou dotaci brala mírná favoritka Slivka.

Domácí se radovali i v rovinové části programu, když ve Vzpomínkovém dostihu na pana Josefa Turovského zvítězil Fabrijan Erste ze stáje Sáňka – Vymazal pod Miroslavou Sedlákovou.

 

 

Jazz.jpgV dalších dostizích se dařilo stáji Rabbit Trhový Štěpánov, která si z Brna odvezla dva triumfy. V úvodní zkoušce dne, Ceně Autodopravy Vlček, se prosadil Rabbit Spirit, kterého trenér Allan Petrlík nasedlal svému synovi Nikolovi. Stejný tým se radoval i po odběhnutí hlavního rovinového dostihu dne, Ceně Tipler Group s.r.o. - Letní moravské míli, kde si první vítězství od triumfu ze Slovenského derby připsal Rabbit Red Jazz.

 

 

 

 

 

Kavkaz.jpgStejně jak v Brně, tak i o den později panovalo příjemné slunečné počasí a na obě závodiště dorazila početná divácká návštěva. Severočeský Hipodrom měl hlavní dostih ve 41. Ceně jezdectví společnosti Tipsport, který na startovní listinu přilákal šest koní. Papírově se mělo jednat o souboj dvou z nich, když větší důvěru sázejících než Caucasian měl poprvé v Česku startující Fantabulous. Nakonec se ale vrchol dne proměnil v „one horse show“, když „Kavkazan“ se prosadil stylem start – cíl o 8 délek a žokej Adam Florian v cílové rovině jen kontroloval situaci za sebou. Svěřenec trenéra Kobzareva reprezentující stáj Sons of Sharpour tak po triumfu v Českomoravské ceně přidal další zásah z nejvyšší kategorie na místní dráze. Favorizovaný Fantabulous se nakonec musel spokojit s třetí příčkou, když těsně před cílem ho o druhé peníze připravil finišující Creator.

 

Seasony.jpgDruhým vrcholem dne byla Cena primátora města Mostu, kde si double připsal žokej David Liška. Na výhru se ovšem pořádně nadřel, jelikož v sedle svěřence trenérky Martiny Havelkové Seasonyho až na poslední chvíli přetlačil Jana Vernera a Epic Passe. Reprezentant bílo – červených barev stáje Pure Nutrition se na severočeské dráze prosadil letos už podruhé.

Vítězný žokej se radoval už půl hodiny předtím a i tehdy to bylo po boji. V Ceně dostihového klubu ale Rabbit Garswood uhájil těsný triumf před z hloubi pole finišující Franjou. Trenér Allan Petrlík tak oslavil třetí zásah nabitého víkendu.

 

Maxiene.jpgRovněž dvě vítězství si v Mostě připsala tréninková centrála rodiny Vocáskových, Milan Zatloukal si ale oba triumfy vychutnávat už dlouho před cílem. V úvodním dostihu dne, Ceně EBF, pro dvouleté koně dovedl k vítěznému vstupu do kariéry Francinette ze stáje DS Nika, výrok „velmi lehce 8“ je zapsán pod doběhem čtvrtého dostihu, Ceně Rádia North music. Tam vítězná Maxienne ze stáje DS Gaudium naznačila zajímavé ambice pro Oaks.

 

 

 

 

Foto: B. Křižan