Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Vrcholem víkendu mostecká Cena jezdectví, vyrazit můžete také do Brna

Vrcholem víkendu mostecká Cena jezdectví, vyrazit můžete také do BrnaDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů. Jako první přijde na řadu sobotní Brno, kde se program skládá z pěti rovin a tří steeplechase. V neděli pak můžete zavítat do Mostu. Tam je mezi osmičkou dostihů vrcholem 1400 metrů dlouhá Cena jezdectví.  

DSC_4678.jpgSobotní Brno má dvojici tradičních vrcholů. Tím rovinovým je Cena TIPLER Group s.r.o. s podporou pořadatele - Letní moravská míle (III. kat., 1600 m), na jejímž startu bude dvojice koní, kteří se mohou pochlubit jedničkových vítězstvím. Rabbit Red Jazz (Petrlík) dokonce předloni zvítězil ve Slovenském derby. Od té doby sice na další zásah čeká a na takto dlouhé distanci naposled startoval před více než dvěma lety, ovšem trenéru Allanu Petrlíkovi se v Brně tradičně daří. Vždyť v dubnu tam získal dvě vítězství včetně Jarní moravské míle. Někdejší vítězkou Ceny Masise je Giannina (ž. Zatloukal). Svěřenkyni Heleny Vocáskové v dalším průběhu sezóny zřejmě čeká návrat na překážky, ale před rokem zde vstoupila do sezóny těsným druhým místem, když nestačila pouze na Fable (žk. Novák ml.). Té se v Brně tradičně daří, když tam už šestkrát v řadě neskončila hůře než druhá.

Vrcholem překážkové části programu je Cena CHARVÁT Group s.r.o. - Letní brněnská steeplechase (III. kat., 4100 m). V ní se znovu utká pětice účastníků Jarní brněnské steeplechase, v níž zvítězil Marcon (Vyhnálek). Svěřenec Antonína Nováka na vítězství čekal bezmála čtyři roky, když předchozí zásah získal rovněž v Brně. Mnoho na něj minule neztrácel třetí Ferino (ž. Složil ml.) a do boje o nejvyšší příčky by měla promluvit také Slivka (Mach). Svěřenkyně Radima Bodláka sice není nejspolehlivější skokankou, ale na překážkách vyhrála i dvojku a hraje pro ni nízká nesená hmotnost.

Dodejme, že první brněnský dostih odstartuje ve 14 hodin a kromě osmičky oficiálních dostihů se odběhnou také tři oddělení populární Pony Ligy.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

DSC_5695.jpgJediným jedničkovým dostihem následujícího víkendu je nedělní 41. Cena jezdectví společnosti Tipsport (I. kat., 1400 m), která se už řadu let koná na Hipodromu Most. Na start se postaví pouze šestice koní, přičemž vážnými kandidáty na vítězství jsou dva z nich. Svěřenec Konstantina Kobzareva Caucasian (ž. Florian) se na stejné dráze a distanci představil v říjnové Českomoravské ceně, v níž stylem start-cíl suverénně zvítězil. Při prvních letošních startech se od něj čekalo trochu více, ale posledně podal dobrý výkon v Bratislavě, kde skončil po boji druhý. Fantabulous (ž. Lukášek) absolvuje českou premiéru. Svěřenec Ingrid Janáčkové Koplíkové dosud mířil do Francie a dařilo se mu na zimním mítinku v Cagnes-sur-Mer. Tam totiž ve čtyřech startech skončil nejhůře třetí, a protože minule zvítězil, jeho francouzský handicap poskočil na 36,5 kg. Na dráhu se ovšem vrací po téměř čtyřměsíční pauze.

Z ostatních dostihů je nejkvalitněji obsazena handicapová Cena primátora města Mostu (II. kat., 1600 m), z jejíž sedmičky účastníků hned čtyři dokázali letos v Mostě zvítězit. Právě na míli uspěli Fortune Gold (ž. Lukášek), který triumfoval mezi tříletými, a Seasony (ž. Liška), který o půl délky udolal kvalitního Sagara.

Diváci se můžou těšit i na první letošní dostih pro dvouleté, kterým ve 14 hodin celý program odstartuje. A pokud jste fanoušky Pony Ligy, na své si přijdete i v Mostě, kde se stejně jako v Brně odběhne trojice oddělení.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan