Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Vítězem Velké červnové ceny Charpentier, Classa opět ukázala klasu

Vítězem Velké červnové ceny Charpentier, Classa opět ukázala klasuPrvní červnovou sobotu se v Chuchle Areně Praha konal letošní pátý dostihový den s bohatým dětským doprovodným programem a dvěma zkouškami nejvyšší kategorie. Ostře sledovanou položkou byla 71. Velká červnová cena, jež je tradičně nejdůležitějším přípravným testem pro České Derby, tříleté a starší klisny se pak představily v 19. Ceně Nory Jeane.

 

charpentier.jpgFavoritem 71. Velké červnové ceny (I. kat., 2200 m, 135 tis. Kč, 3letí) byl vítěz maďarské Velké jarní ceny Arames, který podél vnitřní bariéry finišoval nadějně, nicméně nakonec mu patřilo páté místo, protože vnějšími stopami ukázali silnější závěr čtyři jeho soupeři. Po druhé příčce ze slovenské Velké jarní ceny se naplno prosadil (podruhé v kariéře vítězný) hnědák Charpentier, o půl a dvě délky před Stormy Awakeningem a mohutně zrychlujícím Magic Merlinem, jenž na čtvrtou pozici odsunul Duplikata. Charpentier měl v sedle desetinásobného slovenského šampión-žokeje Jaroslava Línka, který vyhrál Velkou červnovou cenu po osmi letech podruhé, majitel Jiří Odcházel (stáj Joly) si v tomto dostihu zopakoval triumf po čtyřech letech a trenér Radek Holčák zde obhájil loňské prvenství.

 

 

classa.jpgV 19. Ceně Nory Jeane (I. kat., 1600 m, 3l. a st. klisny, 135 tis. Kč) vítězně vstoupila do sezóny pětiletá ryzka stáje Martin Bláha Classa, svěřenkyně Václava Luky pod jezdkyní Lucií Fialovou triumfovala po tuhém boji o krátkou hlavu před pátou z letošní Jarní ceny klisen Eagle Babe a zapsala si již šestou životní výhru. Třetí v cíli Rabbit Coulsty již ztrácela 3 a ¼ délky na bojující dvojici.

 

 

 

 

 

roman.jpgV rámcovém programu se dvakrát prosadil mladý slovenský amatérský jezdec Tomáš Roman, jenž dosáhl premiérového doublu své velice nadějně rozjeté kariéry, přičemž hattrick mu unikl v prvním dostihu odpoledne o pouhý krk. O půl hodiny později v Ceně Factoringu České spořitelny už se ale radoval z triumfu v sedle Bunamboo rodiny Nieslanikových, která se tak vyřadila z „maiden“ kategorie. Další zásah přidal v Ceně Rabbitu Trhový Štěpánov určené českým odchovancům, kde byl partnerem pětileté Talulu v majetku Stáje Sokrates.

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan