Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > První dámou se stala Sparkle Shout s "náhradníkem"

První dámou se stala Sparkle Shout s "náhradníkem"O víkendu se u nás dostihy uskutečnily tentokrát pouze v sobotu na severočeském Hipodromu Most. Slunečné odpoledne přivítalo bohatou diváckou návštěvu, která mohla vidět osm výkonnostních zkoušek i návštěvu Václava Klause s chotí.

sparkle doběh.jpgTi se stali čestnými hosty odpoledne, když aktuální první dáma Eva Pavlová se zúčastnit nemohla. Samotný hlavní dostih, Cena první dámy ČR, měl neobvyklou zápletku ještě před startem. Stáj MVDr. Evy Nieslanikové totiž měnila žokeje za původně nahlášeného Arslana Kardanova, přičemž první volba padla na Tomáše Lukáška. Ten ale požadovanou hmotnost již nebyl schopen navážit, takže doslova na poslední chvíli si oranžovo-bílý dres oblékl Petr Foret.

Role náhradníka se ale zhostil na výbornou, když Sparkle Shout usadil hned za dostih vodícího Vejvodu. Na rychlé dráze se dostih odehrával v poměrně poklidném tempu a právě drobná klisna dokázala při vbíhání do cílové roviny akcelerovat nejlépe. V cíli druhý American Charlie ztrácel ¾ délky, o další 2 délky zpět se musela favoritka Palmera spokojit s „bronzem“.

shershab doběh.jpgDruhým vrcholem dne byla Cena Hipodromu Most na nejkratším sprintu, tedy distanci 1000 metrů. Již druhý letošní triumf zde dosáhl nový nákup stáje Autistic Dream, Shershab, který navíc vytvořil nový traťový rekord.

 

 

 

 

 

 

sh dek.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: B. Křižan