Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sezóna pokračuje sobotním Mostem, vrcholem jedničkový handicap

Sezóna pokračuje sobotním Mostem, vrcholem jedničkový handicapPo nabitém programu předchozích týdnů je o následujícím víkendu plánován pouze jeden dostihový den. Ten se uskuteční na mosteckém hipodromu, kde se v sobotu od 14 hodin odběhne osmička rovinových dostihů doplněná o trojici oddělení populární Pony Ligy. Vrcholem programu je Cena první dámy ČR, tedy jedničkový handicap na 2200 metrů.

DSC_1888.jpgNa start Ceny první dámy ČR (I. kat., 2200 m) se postaví osmička koní, a protože se jedná o handicap, ponesou na základě svých předchozích výkonů rozdílné hmotnosti. Nejvyšší hmotnost 59,5 kg ponesou klisny Palmera (ž. Florian) a Whirl Wind Girl (ž. Verner). Palmeru připravuje na Slovensku Zuzana Kubovičová a do Mostu zamíří poprvé. Loni ovšem v Bratislavě vyhrála dvě dvojky a má za sebou povedený vstup do sezóny, když ve Velké aprílové ceně skončila čtvrtá za kvalitními soupeři. Naopak svěřenkyně Pavla Tůmy Whirl Wind Girl absolvovala většinu svých startů právě v Mostě, kde v říjnu s nižší váhou jedničkový handicap vyhrála a před třemi týdny tam obsadila třetí příčku v Memoriálu Vlastimila Smolíka.

Na startu bude také čtveřice koní, která se v polovině dubna zúčastnila mosteckého Memoriálu Jaroslava Podolana. V něm zvítězil Culihrach (ž. Havelková), jehož trenérka Martina Havelková do dostihu chystá také tehdy pátého Kenshibu (Mášová), který je s hmotností 48,5 kg vůbec nejméně zatíženým koněm. Třetí skončil v Podolanově memoriálu spolehlivý Respekt (Fialová), zatímco sedmou příčkou zklamal do té doby v Mostě neporažený Vévoda (ž. Andrésová). Sestavu doplňují pátá ze Smolíkova memoriálu Sparkle Shout (ž. Kardanov) a dohlášený American Charlie (ž. Korečková), jemuž před týdnem nesedl pomalu rozběhnutý dostih v Bratislavě.

Nejkratším dostihem dosavadního průběhu sezóny je kilometrová Cena HIPODROMU MOST a.s. (II. kat.). Mezi devítkou rychlíků schází jednoznačný favorit. Dobré šance mají například letos v Mostě už dvakrát druhý Rabbit Power (ž. Lukášek), o minulém víkendu v Bratislavě vítězný Shershab (ž. Zatloukal) nebo zkraje sezón v Gomba handicapu pátý Mollys Best (ž. Liška).

Zajímavou podívanou slibuje i zbytek programu, když se v osmi dostizích představí rovných osmdesát koní.

Více informací najdete v DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan