Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sezóna v Chuchli pokračuje s dalšími hvězdami, moravskou sezónu zahájí Brno

Sezóna v Chuchli pokračuje s dalšími hvězdami, moravskou sezónu zahájí BrnoDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů ve dvou největších českých městech. Moravskou sezónu odstartuje sobotní dostihový den v Brně, kde se program tradičně skládá z pěti rovinových a tří překážkových dostihů. V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne devítka rovinových dostihů, z nichž dva mají status nejvyšší kategorie.

_DSC9857.jpgPrvní z trojice letošních dostihových dnů v Brně se koná v sobotu 20. dubna od 14 hodin. Vrcholem rovinového programu je Cena Loko Trans s.r.o. - Jarní moravská míle (III. kat., 1600 m). V ní se znovu utká trojice nejlepších z brněnské Podzimní moravské míle. V té Alexandr (am. Takács) těsně porazil Oriwall (Buriánková), zatímco třetí příčku brala spolehlivá Palomina (Sedláková). Více už ztrácela pátá Fable (žk. Lebdušková), nicméně v loňské edici tohoto dostihu vybojovala druhou příčku. Nejvyšší třídou v poli je každopádně Rabbit Coulsty (Demo), které v září jen těsně unikla obhajoba vítězství v Memoriálu Harryho Petrlíka. Navíc v Brně už dokázala zvítězit. Na tamní dráze dokázal zvítězit také její stájový kolega Rabbit Spirit (Novák ml.), ale při premiéře pod novým trenérem narazí na silnější konkurenci než loni v červnu.

Nejvýznamnější z trojice steeplechase je Cena K-K Metal a.s. - Jarní brněnská steeplechase (III. kat., 4100 m). V roli obhájce vítězství půjde na start Marcon (Mach), který do Brna míří pravidelně. V červnu ho tu těsně porazil Ferino (ž. Složil), zatímco v září skončil až čtvrtý, když se na prvních dvou místech seřadili Forman (am. Ilík) a Kifaaya (Neprašová). Na start míří také několik mladších koní, kteří nepřekvapí zlepšením. Time In The West (ž. Matuský) získal premiérové vítězství v srpnu v Netolicích. Precious Rock (ž. Liška) loni ukázal své kvality v pardubických krosech pro čtyřleté, když jen o půl délky prohrál s dosud neporaženým Fort Medocem. Pravidelně útočí finišem z konce pole, kterému ovšem loni dvakrát právě v Brně odolal Jacobellis (ž. Odložil).

Součástí brněnského programu je také trojice dostihů populární Pony Ligy.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

V neděli 21. dubna se v Chuchle Areně Praha uskuteční druhý dostihový den letošní sezóny. Zatímco před dvěma týdny se premiéra odehrála za vyloženě letního počasí, tak na tento víkend bude potřeba znovu najít teplejší oblečení, nicméně podle startovních listin se to určitě vyplatí. Skvělou podívanou slibuje především Memoriál Jaroslava Maška pro starší sprintery a mílaře, ale atraktivní jsou také startovní pole Velké ceny Trdelnik.com či Ceny PP Asset Management pro tříleté koně. Celkem se v devíti dostizích představí devadesát koní a třicet jezdců a jezdkyň.

Holcbecher_2023Jun25_00901.jpgDo 19. ročníku Memoriálu Jaroslava Maška (I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 4l. a st.) míří sedm adeptů a kvalita sestavy si nezadá s největšími sezónními vrcholy. Čtyřletý vraník Shahbandar je vítězem loňských Tattersalls Mile a LERAM Million a letos se již rozcvičil na únorovém mítinku v Cagnes-sur-mer, kde dvakrát jistě zvítězil. Proti němu se postaví první dva z drážďanské Velké letní ceny, mnoha triumfy na elitní scéně ověnčení rutinéři Jir SunWorth Choice (jenž už Maškův memoriál vyhrál před třemi lety a od té doby je na trati 1400 metrů též držitelem rekordu pražské dráhy), dále suverén mosteckých Ceny Jezdectví a Českomoravské ceny Caucasian či vítězové z francouzských drah LiveMemento Mori, které tuzemské publikum uvidí v akci vůbec poprvé.

Rovněž do Velké ceny Trdelnik.com (35. Memoriál profesora Václava Michala, I. kat., 1400 m, 150 tis. Kč, 3l. hř.+ val.) chystá hlavního adepta na prvenství trenérka Ingrid Janáčková pro stáj Statek Blata Český ráj. Hnědák Showpower se zatím v ČR ukázal pouze jednou, a to když v říjnu snadno dominoval mostecké Ceně zimního favorita. Podobně jako Shahbandar startoval v únoru dvakrát ve Francii, kde si zapsal páté a třetí místo, a jeho pražská premiéra je očekávána se značným zájmem. Při ní jej prověří půltucet soupeřů, přičemž pro další dva interesantní kandidáty půjde o český debut: favoritův stájový kolega Vodnikov byl angažován po triumfu v listopadovém prodejním dostihu v Saint Cloud a na zimním mítinku v Cagnes-sur-mer stihl čtyři starty, z nichž vytěžil tři umístění, ryzák Son of Corballis je akvizicí stáje Dr. Charvát a pořízen byl s vizitkou červencového vítězství v kategorii Listed na dráze v irském Tipperary.

Holcbecher_2023Nov04_001552.jpgTandem trenérka Janáčková a žokej Tomáš Lukášek začal místní sezónu parádně a nejlepší vyhlídky má rovněž v Ceně PP Asset Management (II. kat., 1800 m, 100 tis. Kč, 3letí), kam po dvou únorových třetích místech z Francie nastoupí jako aspirant na nejvyšší příčky reprezentant stáje Petra Čapková King Warrior. Popasovat se však musí s dvojicí dosud neporažených soupeřů: odchovanec a reprezentant Rabbitu Trhový Štěpánov Maxmilián po říjnovém vítězném debutu ovládl listopadového Pražského zimního favorita rozdílem sedmi délek a byl zvolen Nejlepším dvouletým hřebcem minulé sezóny, další potenciální trumf stáje Dr. Charvát Pirlo jistě opanoval dostih nezvítězivších během posledního loňského dne v Lysé nad Labem.

Společnost Tipsport pro své klienty připravuje sázkovou nabídku na nedělní den v předstihu, přímo na závodišti pak může sázet každý návštěvník starší osmnácti let, aniž by se musel registrovat.

Doprovodný program je tradičně koncipován směrem k nejmladším návštěvníkům, ti do 15 let mají vstup zdarma. Od 14 do 16 hodin se děti mohou svézt na ponících, uvidí oblíbený králičí hop, k dispozici jsou jim venkovní herní plocha s atrakcemi, tvořivé dílničky i krytý dětský koutek Hříbátka.

V infostánku v přízemí tribuny budou opět k dostání nové suvenýry i výpravná publikace o historii Českého Derby "Dostihy o modrou stuhu". 

Areál Chuchle Areny se otvírá v pravé poledne, první dostih odstartuje ve 14 hodin. K dispozici je parkoviště o kapacitě 500 aut, z veřejné dopravy lze využít vlakového spojení (S7), autobusů (244 ad.) i přívozu (P4). V provozu již je také zastávka Dostihová na Strakonické ulici i ve směru z centra (autobusové linky č. 129, 241 a 318).

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan, Tomáš Holcbecher