Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Most ovládla trenérka Ingrid Janáčková-Koplíková, Pardubice žokej Petr Foret

Most ovládla trenérka Ingrid Janáčková-Koplíková, Pardubice žokej Petr ForetO uplynulém víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Své brány poprvé v této sezóně otevřela závodiště Most a Pardubice.

deyl doběh.jpgI díky téměř letnímu počasí zavítala na obě závodiště početná divácká návštěva a bylo se na co koukat. Sobotní Most měl vrchol v trialu na první klasický dostih sezóny, tedy 50. Memoriál Rudolfa Deyla. V něm podle očekávání udala tempo svěřenkyně trenérky Ingrid Janáčkové-Koplíkové, Ciotola, která pole klisen přivedla až do cílové roviny. Tam se na stíhací jízdu vydala její tréninková kolegyně a favoritka dostihu Vermelho, a brzy bylo jasné, že souboj o vítězství se odehraje jen mezi touto dvojicí. Těsný doběh nedokázala rozsoudit ani cílová kamera, a tak se ze současného vítězství radovaly stáje Statek Blata Český Ráj i paní Jana Fialová. Až propastných 8 délek za tímto duem proťala cílovou pásku Hidden Girl a s menšími odstupy za ní Lynx Westminster a Nuda Veritas.

 

 

totaly.jpgNeméně dramatický doběh přinesl druhý hlavní dostih, 7. Memoriál Jaroslava Podolana. Velký souboj svedly spolufavoritky To Ten Meters a Totally Gold, když o krátkou hlavu se nakonec radovala opět svěřenkyně trenérky Janáčkové-Koplíkové reprezentující růžové barvy Statku Blata Český Ráj. Další dotace si překvapivě rozdělili dva největší outsideři dostihu, Tommy Lee Horn a Orleano.

 

 

 

 

 

V neděli v Pardubicích byl na programu smíšený program čítající roviny a dostihy přes proutěné překážky. Bohužel ten hlavní, Jarní cena Pardubického závodiště, vítěze neměl. Skok přes proutěnou překážku v prvním kole neabsolvoval ideálně Global Man s amatérem Janem Illíkem a následoval pád. Vážně zraněný valach byl ještě v péči veterinářů, když už ostatní účastníci dostihu mířili na ovál podruhé. Komise rozhodčích proto dostih předčasně ukončila sirénou signalizující jezdcům, aby koně zastavili.

sunset.jpgV rámcových dostizích zaznamenal zřídka vídané double žokej Petr Foret. Ten se nejdříve prosadil stylem start – cíl v rovinovém Poháru BICZ holding 2024 v sedle Sunseta, který navázal na výkony své matky – výborné klisny Sun Beliny, která sbírala úspěchy na pardubické dráze pod nynějším trenérem Martinem Liškou. Majitel koně, pan Jan Červenka po dostihu řekl: „Jeho příbuzný vyhrál St. Leger, čekáme, co nám ukáže Sunset. Ale je to budoucí skokan, tam měla moje stáj největší úspěchy“.

 

 

 

 

 

storm.jpgO půl hodiny později, v Ceně společnosti Falcon security, se Petr Foret vyhoupl do sedla reprezentanta DS Pegas, čtyřletého Storm of Beaufay. Po klidném průběhu dostihu v závětří za vedoucími koňmi převzal asi kilometr před cílem vedení, o které už se nenechal připravit. U narostlého hnědáka čekal jeho majitel Jiří Trávníček dlouhý čas, než ho pustil do dostihového provozu. „Má výborný francouzský původ, je to mimořádně pozdní kůň, proto nyní vyběhnul teprve podruhé,“ vysvětlil Trávníček.

 

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan (Most) a L. Bílá (Pardubice)