Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Slušovice ovládl outsider Sexy Lord, Most favorit Caucasian

Slušovice ovládl outsider Sexy Lord, Most favorit CaucasianO prodlouženém svátečním víkendu se u nás běhalo na dvou dostihových drahách. Jak v moravských Slušovicích, tak v severočeském Mostě viděli diváci poslední dostihové mítinky sezóny 2022.

DSC_4463.jpgNa sváteční pátek za příjemného podzimního počasí dorazila do Slušovic bohatá divácká návštěva, která mohla shlédnout program složený z rovinových i překážkových dostihů. Hlavním dostihem dne byla 39. Velká slušovická steeplechase K-K Metal a.s., kde byl favoritem Aeneas trenéra Josefa Váni, rovněž dobré šance měl mít Capivari z lotu Váni mladšího. Ten dostih rozjel ve velmi svižném tempu, které pole brzo roztahalo a řada soupeřů měla problém ho akceptovat.

Že by mohlo dojít k překvapení, naznačil zejména slušovický stůl, který nejlépe překonával jeden z outsiderů, Sexy Lord, pod Jaroslavem Myškou. Ten svěřence Martiny Růžičkové poslal asi kilometr před cílem do vedení, a i přes chybu na poslední proutěné překážce v posledních metrech soupeřům ještě odcházel. Svižné tempo dostihu vyneslo ke druhé příčce Paris Eiffel, který se v průběhu nacházel na poslední pozici. Dostih vodící Capivari nakonec dokončil třetí, na vítězného reprezentanta stáje HC Amphora-Hora ale ztratil téměř 10 délek

DSC_2275.jpgV dalších překážkových dostizích se dařilo koní stáje dr. Charváta a trenéra Tůmy. V úvodních proutěných překážkách Cena Flower of Love se radoval potřetí v řadě Petarda, stejný tým si jistě podmanil i Cenu senátora Goláně, ve které vítězně proběhl cílem Swinging Thomas. K hattricku nechybělo mnoho, v Ceně Sergeanta Thundera ale Dominiqua na druhé místo odsoudil Lord Dragon ze stáje Scuderia Eichner pod Josefem Bartošem.

 

 

 

 

DSC_3293.jpgRovinový program byl ve znamení žokeje Milana Zatloukala, který si připsal hattrick. Dvakrát byl v sedlech koní stáje Rabbit Trhový Štěpánov trenéra Petrlíka, který mu na sprint nachystal Rabbit Power a na míli Rabbit Buratino. V závěrečném vytrvaleckém handicapu dovedl do cíle vítězně tříletého bělouše TVCK Radslavice, Master Luke.

 

 

 

 

Sobotní Most přivítal diváky posledního mítinku pošmourným počasím a mlhou, která se zvedla až krátce po poledni. První dostih byl tedy o hodinu posunut, nakonec se ale uskutečnilo všech sedm plánovaných zkoušek i tři klání Pony ligy.

DSC_5727.jpgHlavním dostihem byla 96. Českomoravská cena Charvát CTS a.s., kde se podle očekávání prosadil favorizovaný Caucasian, možná ale přece jen překvapila lehkost, s jakou k triumfu docválal. Jezdec Lukáš Charvát si totiž v cílové rovině mohl dovolit několik ohlédnutí a svěřence trenéra Kobzareva ze stáje The Sons of Sharpout vyjížděl naplno až v závěrečných metrech. Stupně vítězů doplnila stáj Lokotrans, přičemž obhájce Lailaho ztrácel víc jak dvě délky, Matello dalších pět.

Druhým nejvýznamnějším dostihem odpoledne byl též sprint a v Ceně společnosti QWERT RUBBER spol. s r. o. se na již rozměklém terénu po boji prosadila loňská vítězka EJC Million, Rabbit Breath. Pro trenéra Petrlíka to byl již 25. letošní na našich drahách a vypadá to, že z čela trenérského žebříčku ho do konce sezóny již těžko někdo sesadí.

 

foto: B. Křižan