Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Slušovičtí favorité v modrožluté, Chuchle se dvěma vrcholy

Slušovičtí favorité v modrožluté, Chuchle se dvěma vrcholyO následujícím víkendu pokračuje dostihová sezóna dvojicí dostihových dnů. V sobotu se uskuteční letošní první dostihy ve Slušovicích, kde je plánován tradičně pestrý program složený z rovinových i překážkových dostihů. V neděli pak otevře své brány Chuchle Arena Praha. Tam se diváci mohou těšit hned na dvojici dostihů nejvyšší kategorie.

DSC_8486.jpgV sobotu 23. dubna odstartuje první ze sedmi slušovických dostihů ve 13 hodin. Jedná se o první letošní dostih přes proutěné překážky, v němž je hlavním adeptem na vítězství talentovaný French Chardonnay. Toho připravuje trenér Pavel Tůma a reprezentuje stáj Dr. Charvát, přičemž nebude překvapením, když tento realizační tým získá v sobotu hned trojici vítězství. V jedné z dvojice steeplechase je totiž favoritem majitel výtečného původu Coupstar, jehož stejně jako French Chardonnay povede pětinásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek, a žlutomodré barvy by měly slavit i v hlavním dostihu.

Tím je rovinová Cena společnosti D Plast, a. s., v níž je mezi desítkou nezvítězivších tříletých koní preferován Don’t Dream. Ten totiž patří k širší špičce ročníku, když loni obsadil třetí příčku v jedničkové Ceně zimního favorita a v nohách má povedený start z Bratislavy. O jeho vysokých ambicích svědčí i přihláška do klasické Velké jarní ceny, která se v Chuchli Areně Prahy odběhne už za tři týdny. Nicméně do některého z pětice klasických dostihů byli přihlášeni všichni účastníci dostihu. Do sedla Don’t Dreama se vyhoupne žokej Jakub Pavlíček.  

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

DSC_3939.jpgDostihová sezóna v Chuchle Areně Praha pokračuje v neděli 24. dubna třetí kapitolou a letos poprvé se v jednom dni uskuteční dva dostihy nejvyšší kategorie. Oba se poběží na trati 1400 metrů a oba jsou výtečně obsazeny: tříletým hřebcům a valachům je určena předzkouška klasické Velké jarní ceny, Memoriál profesora Michala, starší sprinteři a mílaři se utkají v Ceně UniCredit Bank, Memoriálu Jaroslava Maška. V rámci doprovodného programu bude také možno nahlédnout do chuchelského zákulisí. Začíná se ve 14 hodin, areál bude otevřen o dvě hodiny dříve.

Do Memoriálu profesora Michala míří jedenáct kandidátů a dosavadní neporazitelnost zde bude hájit loňský dvouletý šampión, vítěz Ceny zimního favorita a Simsonovy ceny Red Coral, přičemž na start se chystá i premiant listopadového Pražského zimního favorita Zamico. Oba čeští rodáci proti sobě mají silnou sestavu, v níž nechybějí např. držitel Ceny Masise Arkhangelsk, či lednový vítěz z Francie, nová akvizice trenérky Janáčkové a majitelky Jany Dufkové Help.

V Ceně UniCredit Bank – Memoriálu Jaroslava Maška se sejde devět výborných starších koní. Poprvé po zimě se představí vítězka loňského EJC Million Rabbit Breath, premiant Českomoravské ceny Lailaho nebo nestárnoucí Mr Right, trojnásobný sprinterský šampión a v kariéře vítěz celkem šestnácti dostihů. Dalšími uchazeči budou mj. vítěz EJC Million 2020 Politicum, držitel Velké jarní ceny (2018) Sagar, nebo obhájce loňského prvenství Worth Choice.

V Ceně společnosti Tipsport (1800 m), která letos nahrazuje tradiční karlovarskou dvoukilometrovou Jarní cenu tříletých, se představí řada adeptů startu v Českém Derby, před startem poutají hlavní zájem bronzový z Gerschova memoriálu Caucasian a místní novic, v listopadu ve Francii vítězný Apollon.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

Foto: Bohumil Křižan