Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Šok jménem Lady in Pink

Šok jménem Lady in PinkPředposlední dostihový den letošní metropolitní sezóny v Chuchle Areně Praha vyvrcholil jubilejní RENOMIA 100. Cenou prezidenta republiky, tradiční supervytrvaleckou zkouškou pro tříleté a starší koně na trati 3200 metrů. V desetičlenném poli se překvapivě prosadila dosud nezvítězivší tříletá klisna Lady In Pink s jezdkyní Simonou Laubeovou.

Favoritem RENOMIA 100. Ceny prezidenta republiky (I. kat., 3200 m, 200 tis. Kč, 3l. a st.) byl mezinárodně zkušený valach Cacophonous, ale mezi nejlepší v cíli se neprobojoval. První polovina dostihu se odehrála v pomalém tempu, které udával letošní již jistý žokej-šampión Jaromír Šafář v sedle slovenského hosta Killworta a zrychlovat se začalo až před poslední třetinou trati. Útokem z poslední pozice volným prostorem podél vnitřní bariéry se nakonec překvapivě, jistě o půl délky prosadila tříletá klisna stáje Lokotrans Lady In Pink. Outsiderka, kterou trénuje Luboš Urbánek, dosáhla na vůbec první vítězství své kariéry a v jejím sedle byla nejúspěšnější jezdkyně minulé sezóny Simona Laubeová, pro níž šlo o premiérový triumf na scéně nejvyšší kategorie. Druhý skončil premiant červencové Ceny města Karlovy Vary Orleano, o tři a půl délky třetí pak finišoval dvojkový vítěz Triplex.

Ve 14. ročníku Ceny běloušů CK Martin Tour (II. kat., 1600 m, 100 tis. Kč, 3l. a st.), originálním dostihu pro koně pouze bílé barvy, završil čistý hattrick favorizovaný Pace Man (tr. Neuberg, Stall KSK) s žokejem Jiřím Chaloupkou. V dalším rámcovém programu upoutalo vítězství trojnásobného žokeje-šampióna, jenž už de facto ukončil kariéru, Jana Ráji s vysoko zatíženým desetiletým matadorem Lexceedem (Cena Unicredit Bank, hdcp III. kat., 1200 m) a dva triumfy svěřenců Pavla Hlavatého, jenž dosáhl druhého double své trenérské kariéry.

Foto: Bohumil Křižan