Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Sternkranz potřetí vítězem Zlatého poháru EŽ Praha

Sternkranz potřetí vítězem Zlatého poháru EŽ PrahaDruhá zářijová neděle je již tradičně jediným termínem v roce, kdy se v Chuchle Areně Praha vedle rovinových dostihů konají i dostihy přes proutěné překážky a vrcholem programu byl Zlatý pohár Elektrizace železnic Praha (prout. př. I. kat., 4200 m, 250 tis. Kč, 4l. a st.).

Tento dostih jakožto nejdelší a jeden z nejvýše dotovaných českých dostihů s lehkými skoky, letos napsal již svou sedmnáctou kapitolu a poprvé v jeho historii dosáhl stejný kůň třetího triumfu. Favorit Sternkranz předvedl v koncovce raketové zrychlení a dosáhl na čistý hattrick.

sternkranz.jpgČtyřčlennému startovnímu poli udával tempo premiant zpřed tří let Capivari, Sternkranz se z druhého sledu pokusil přiblížit kilometr před cílem, ale neudržel kontakt s lídrem a také dobře cválajícím Wilantosem, takže do finiše za posledním skokem nastupoval ze třetí pozice. Pak však razantně zrychlil a během pár desítek metrů nebylo o vítězi pochyb. Devítiletý valach Sternkranz dominoval lehce o pět délek a dvanáctým kariérním triumfem navázal na výhry z let 2021 a 2022. Žokej Josef Bartoš zde také dosáhl třetího vítězství (předtím 2020 s Capivarim a vloni se Sternkranzem), majitel Josef Aichner už má ve sbírce čtyři poháry z posledních čtyř ročníků a trenér Josef Váňa mladší vyrovnal svou jezdeckou bilanci čtyř vítězství a do listiny vítězů se celkově zapsal již poosmé. Wilantos pak bezpečně uhájil druhý honorář před Capivarim, čtveřici v cíli doplnil Nordstrand.

 

Nejbohatším rovinovým dostihem byla Cena Společnosti Subterra a. s., kde se na vytrvalecké trati stylem start – cíl prosadila čtyřletá Pleione v sedle s Davidem Liškou. Ten si tak upevnil pozici leadra jezdeckého šampionátu, rovněž trenér Nieslanik zvýšil svůj náskok v šampionátu trenérském.

odsonne.jpgV dalším rovinovém programu se dvakrát prosadil žokej Jiří Chaloupka, jeden z nejzkušenějších českých jezdců docílil letos prvního, ale v kariéře již sedmapadesátého doublu. Nejprve se mu to podařilo v Ceně společnosti Sudop Brno s.r.o., kde byl partnerem favorizovaného Odsonne trenérky Myškové ze stáje Petra Janečka. V závěrečném dostihu programu, jímž byla Cena Sudop Praha a. s., pak dovedl vítězně do cíle tříletého Old Eagle  z Farmy Pavlin Dvůr. Svěřenec trenéra Hlavatého tak navázal na svoje červencový triumf z Karlových Varů.

 

 

maydalena.jpgDalší double odpoledne zaznamenal trenér a majitel v jedné osobě, MUDr. Václav Hulínský. V úvodním zkoušce odpoledne, Ceně společnosti KK - provoz a opravy lokomotiv, s.r.o., se poprvé v kariéře prosadila Kazi s Lucií Fialovou a o hodinu později se mohl radovat s vlastní odchovankyní Maydalenou, která v sedle s amatérkou Klárou Chrbolkovou ovládla Cenu společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

 

 

 

 

 

Foto: B. Křižan