Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Do Chuchle míří letos neporažená Classa, dostihový víkend odstartují Slušovice

Do Chuchle míří letos neporažená Classa, dostihový víkend odstartují SlušoviceDostihová sezóna o víkendu pokračuje dvojicí dostihových dnů. Už v sobotu mohou diváci zavítat do Slušovic, kde se program skládá ze čtyř rovinových a čtyř překážkových dostihů. V neděli se v Chuchle Areně Praha odběhne osmička rovinových dostihů, přičemž vrchol programu je vyhrazen klisnám, které se utkají v Memoriálu Harryho Petrlíka.

DSC_3293.jpgZítřejší dostihy ve Slušovicích sice nemají výrazný vrchol, ale diváci se mohou těšit na pestrý program. Na své si tak přijdou příznivci rovinových i překážkových dostihů, z nichž dva se konají přes proutěné překážky a dva jsou krosy, takže koně budou překonávat i populární „slušovický stůl“. Nejlépe dotovaným dostihem programu je Vzpomínka na Ing. Miroslava Ševčíka, tedy cross country IV. kategorie na 3800 metrů. Její účastníci totiž budou bojovat nejen o podíly z celkové dotace 50.000 korun, ale také o prémií 10000 Kč pro nejlépe umístěného koně českého chovu. Na tu má nárok pět z osmičky koní na startovní listině včetně Medi Japa, který se bude snažit navázat na srpnové vítězství z Netolic. Překazit mu to může například vítěz tří slušovických steeplechase Mobilization.

Trojice rovinových dostihů má status III. kategorie. Dvouletým koním je vyhrazena Cena společnosti D Plast (1600 m), jejíž nejzkušenější účastnící je ve třech životních startech vždy třetí Sonata Arctica. Pozornost poutá také debutující Gordana, protože jejími polosourozenci jsou Kůň roku 2022 Gasparini a čtvrtá z nedávného St Legeru Garmona. V handicapové Ceně společnosti Svět oken (1800 m) bude loňské vítězství obhajovat Fly Amico. Snadné to mít ale zřejmě nebude, když mezi jeho soupeři je například suverénní vítěz z červencového dne ve Slušovicích Stratovarius. Vyrovnanou bitvu slibuje rovněž sprinterská Cena společnosti Tipsport (1100 m). O čelo sázkové nabídky se aktuálně dělí vítěz podobného říjnového dostihu Rabbit Power a progresivní Summer City.

Dodejme, že první z osmičky dostihů odstartuje ve 13 hodin.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

Třetí neděli po sobě pokračuje metropolitní dostihová sezóna v Chuchle Areně Praha, tentokrát Dnem Laty Brandisové s osmi rovinovými dostihy. Vrcholem programu bude 20. ročník Memoriálu Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 135 tis. Kč) pro tříleté a starší klisny, v němž proti šestici soupeřek nastoupí v roli horké favoritky letos neporažená pětiletá ryzka Classa. V tribuně bude pro veřejnost vystavena část expozice Muzea Laty Brandis a poběží se také Cena BoKaBau – Pohár Laty Brandisové, dostih, v němž startují pouze ženy.

DSC_9360.jpgRyzka Classa, chystaná trojnásobným trenérem-šampiónem Václavem Lukou, reprezentující barvy stáje majitele Martina Bláhy, zahájila kariéru předloni jako tříletá a ve své první sezóně všechny čtyři starty (včetně Slovenského Oaks či právě Memoriálu Harryho Petrlíka) vyhrála. Vloni ze stejného počtu dostihů zvítězila jednou (bratislavská Cena Pat's Music), v letošních třech vystoupeních opět ani jednou neprohrála (Cena Nory Jeane v Praze plus Letní cena klisen a Memoriál Josefa Dolejšího v Karlových Varech). V neděli bude mít, při usilování o devátý kariérní triumf, v sedle opět svou stálou jezdkyni Lucii Fialovou, s jejíž asistencí zvítězila už šestkrát. 

V půltuctu soupeřek bude mít i tréninkovou kolegyni, která, byť v prognózách mezi favoritky nepatří, rovněž poutá pozornost: tříletá zástupkyně stáje Leram Miura v sedle s úřadující žokejskou šampiónkou Jiřinou Andrésovou totiž absolvuje svůj celoživotní debut, což na scéně nejvyšší kategorie rozhodně není obvyklý jev, nicméně to značí vysoké ambice jejího realizačního týmu (např. Zariyannka před třemi lety debutovala v Jarní ceně klisen čtvrtou příčkou, vloni dvouletý Devil In Pink při svém prvním dostihovém představení suverénně opanoval Cenu Masise).

Teoreticky by však hlavními soupeřkami Classy měly být další tříleté aktérky Eagle Babe, která jí jen těsně podlehla v červnové Ceně Nory Jeane, a vítězka dubnového Deylova memoriálu, třetí z Jarní ceny klisen Ballerina. Na start míří také obhájkyně loňského prvenství, pětiletá Rabbit Coulsty, jíž se však v posledních dvou vystoupeních nedařilo.

Atraktivním dostihem bude nepochybně i Cena BoKaBau – 2. ročník Poháru Laty Brandisové, mílový handicap třetí kategorie, kdy v sedlech dvanácti koní budou pouze jezdkyně a vítězka na jeden rok symbolicky získá více než metr vysoký putovní pohár.

První z osmi položek nedělního programu startuje ve 14 hodin, areál Chuchle Areny bude otevřen od 12 hodin.

Více informací najdete na DETAILU AKCE.

 

foto: Bohumil Křižan