Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Víkend ve znamení Classy a jezdeckých hattricků

Víkend ve znamení Classy a jezdeckých hattrickůO tomto víkendu se u nás běhalo na dvou drahách. Slušovice nabídly smíšený program překážkových a rovinových dostihů, Chuchle Arena Praha měla vrchol v tradičním 20. Memoriálu Harryho Petrlíka.

kocman.jpgV sobotu ve Slušovicích bylo na programu osm dostihů, z toho po dvou přes proutěné překážky a steeplechase, zbývající čtyři byly rovinové. Na slunečné odpoledne bude asi nejvíce vzpomínat žokej Jakub Kocman, kterému se podařilo dosáhnout na hattrick, mimochodem třetí v jeho kariéře.

Nejprve po velkém boji tří koní dotlačil do cíle k vítěznému překážkovému debutu Dally Top v Ceně spol. STV Štec s podporou EC Inst. Krátký. Pro čtyřletou klisnu stáje Cardboard trenéra Seménky, která se dokázala na rovinách umisťovat i mezi elitou to byl dokonce i první kariérní triumf.

 

 

 

zararte.jpgRovněž Zarate, kterého dovedl vítězně do cíle o hodinu později ve Vzpomínce na Ing. Miroslava Ševčíka s prémií 10000 Kč pro nejlépe umístěného koně českého chovu, poznal následný ceremoniál poprvé v kariéře. Šestiletý valach trenérky Lempochnerové v majetku VL Racing Syndikát se ze skupiny nezvítězivších prosadil při jedenáctém pokusu. Poslední triumf žokej Kocman dosáhl v závěrečném dostihu, kde mu práci usnadnil pád favorizovaného Dang Dosse. Severanka jako druhá šance Ceny senátora Goláňe - II. dostih seriálu proběhla cílem po výroku „jistě 2 ¼“ a pro reprezentantku stáje EŽ Praha a. s. trenéra Polese to bylo třetí vítězství v řadě na slušovické dráze.

 

 

conquerant.jpgČistý hattrick z moravské dráhy mohli diváci vidět i v rovinové části programu, když v Ceně Zlínského kraje na něj dosáhl vyslanec stáje AGA – Vlachovice trenéra Holčáka Le Conquerant, který měl v sedle Sofii Kvízovou.

 

 

 

 

 

 

classa doběh.jpgVrcholem třetí zářijové dostihové neděle v Chuchle Areně Praha byl 20. Memoriál Harryho Petrlíka (I. kat., 1600 m, 3l. a st. klisny, 135 tis. Kč), do nejž nastupovala jako horká favoritka v letošních třech startech neporažená pětiletá ryzka Classa. Všech předchozích triumfů v tomto roce dosáhla těsnými rozdíly a nejinak tomu bylo i tentokrát, premiantka předloňského ročníku Petrlíkova memoriálu Classa uhájila letošní čisté konto po boji o hlavu před obhájkyní loňského prvenství Rabbit Coulsty.

Pětiletá bělka Rabbit Coulsty pod zkušeným žokejem Jiřím Chaloupkou nadiktovala tempo a i když ji její letošní výsledky mezi favoritky neřadily, málem dotáhla svou snahu do vítězného konce. V posledních metrech však stupňovanou koncovkou zaúřadovala hvězda stáje Martina Bláhy Classa a se svou stálou jezdkyní Lucií Fialovou o hlavu triumfovala. Velmi dobrý finiš předvedla i tříletá Eagle Babe, která nakonec ze třetí příčky ztrácela jen jednu délku.

Pro Classu to bylo ve dvanáctém životní startu již deváté vítězství, letos čtvrté ze čtyř startů. V Memoriálu Harryho Petrlíka s roční odmlkou prosadila podruhé a stala se v historii této zkoušky třetí dvojnásobnou vítězkou. Její trenér Václav Luka slavil velké jubileum, neboť zaznamenal své jubilejní sté vítězství v dostihu nejvyšší kategorie.

sea.jpgNa programu dne byl také 2. ročník Poháru Laty Brandisové (Cena BoKaBau, handicap III. k., 1600 m), zvláštního dostihu, určeného pouze ženám-jezdkyním. Jeho letošní vítězkou se v sedle sedmiletého valacha Sea the Night stala jezdkyně Petra Zedková, mladá a velmi talentovaná jezdkyně, která ač jezdí teprve třetí sezónu, nasbírala již 25 vítězství.

 

 

 

 

 

luka.jpgSyn Václava Luky Matyáš byl nejúspěšnějším aktérem rámcového programu, úřadující šampión českých amatérských jezdců vyhrál celkem třikrát a dosáhl na první hattrick své kariéry. Nejprve se prosadil v Ceně Normy, kde byl jeho partnerem „jmenovec“ Captain Luka ze stáje Team trenéra Kašného. Poté mladý amatérský jezdec úřadoval v posledních dvou dostizích odpoledne, kde se shodně vyhoupl do sedla koní trenéra Josefa Bartoše staršího. V Ceně Lucky Rain měl i trochu štěstí, když vedoucí Roman Wariorr se asi 100 metrů před cílem lekl stínu tribun a shodil svou jezdkyni. V cíli se tak radovali členové stáje Winterová – Bartoš, v jejichž majetku absolvoval Bacora šestý start. V poslední zkoušce odpoledne, Ceně Dally Hit, se už potřetí letos prosadil Marios ze Stáje Bartoš. Trenérský matador si tak připsal double, a to po dlouhých dvaceti letech.

 

Foto: B. Křižan