Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > Theophilos zaútočí na třetí triumf v Prvomájové steeplechase

Theophilos zaútočí na třetí triumf v Prvomájové steeplechasePrvní květnový den už dlouhá léta patří dostihům v Lysé nad Labem. Letos tento termín připadá na neděli a první z osmi dostihů odstartuje ve 14 hodin. Pestrý program se skládá z rovinových i překážkových dostihů, přičemž jeho vrcholem je tradiční Prvomájová steeplechase.  

19 08 10 - PCE 004 (Theophilos 2).jpgNa její start se postaví šestice koní, z nichž největší pozornost poutá Theophilos. Svěřenec Josefa Váni staršího totiž v roce 2019 zvítězil v našem nejslavnějším dostihu, tedy ve Velké pardubické. Ještě před tímto úspěchem dvakrát zamířil do Lysé nad Labem, kde je zatím stoprocentní. Prvomájovou steeplechase totiž ovládl v letech 2017 a 2018. Jeho tradičním jezdeckým partnerem je Josef Bartoš, který ale podobně jako řada jeho kolegů jezdí v nedělní v italském Miláně. Do sedla Theophila se tak vyhoupne Marek Stromský, který s ním v minulosti skončil dvakrát čtvrtý v kvalifikacích na Velkou pardubickou.

Mezi hlavní vyzyvatele Theophila patří nestárnoucí Larizano (ž. Myška). Svěřenci Stanislava Popelky je už čtrnáct let, přesto na závěr loňské sezóny zvítězil ve wroclawském Crystal Cupu, tedy v jedné z dvojice největších polských steeplechase. Jeho forma každopádně většinou graduje na podzim, když před rokem skončil v Prvomájové steeplechase čtvrtý. Naopak nastupující generaci zastupuje pětiletá Milsueldos (ž. Liška). Svěřenkyně Pavla Tůmy loni dvakrát zvítězila ve Wroclawi a letošní sezónu zahájila už koncem března, kdy skončila třetí v menším francouzském dostihu.

V Lysé nad Labem se diváci mohou těšit také na první letošní starty svěřenců Heleny Vocáskové. Několikanásobná šampiónka trenérů zahajuje sezónu se zpožděním, když klimatické podmínky zapříčinily u jejích svěřenců tréninkový skluz. Každopádně zkušenosti z let minulých napovídají, že je s nimi nutno počítat hned při prvních startech. Koneckonců v Lysé nad Labem se představí tři a všichni patří mezi favority. Zmínku zasluhuje především Barthesa (ž. Korečková), která vyhrála tři jedničkové dostihy včetně Slovenského Oaks. Comeback po vynechané loňské sezóně absolvuje hned v prvním z nedělních dostihů.

Diváci se mohou v Lysé nad Labem těšit také na tradičně bohatý doprovodný program. Z něho zmiňme pokračování Pony Ligy, o kterou je v Lysé nad Labem tradičně velký zájem, takže poníci jsou rozděleni do třech oddělení.

Více informaci naleznete na DETAILU AKCE.

 

Foto: Bohumil Křižan