Česky English

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Jockey Club > Aktuality > V Lysé se radoval veterán Larizano

V Lysé se radoval veterán LarizanoPoprvé v letošní sezóně panovalo při dostizích krásné jarní počasí a na úvodní mítink v Lysé nad Labem dorazila rekordní divácká návštěva. Program měl vrchol v tradiční Prvomájové steeplechase města Lysá nad Labem, která přinesla poměrně překvapivý výsledek.

 

larizano.jpg

Favoritem v 4200 metrů dlouhé cross country byl dvojnásobný vítěz z let 2017 – 18, Theophilos, nakonec se ale musel spokojit s druhým místem. Dostih se totiž odehrával ve vlažnějším tempu, kde si nejaktivněji počínal Mobilization a čtrnáctiletý Larizano, v jehož sedle byl Jaroslav Myška. Ten se sice po pomalém překonání irské lavice propadl na poslední pozici, zkušený žokej ale dokázal ztrátu rychle zlikvidovat a v posledním okruhu nasadil k nástupu, na který už nedokázal nikdo reagovat.

Při probíhání cílem měl tak náskok více než 3 délek před favorizovaným Theophilosem, pro třetí místo si po sérii menších chyb v závěrečné fázi došla Misueldos. Zajímavostí je, že veterán Larizano se dočkal triumfu v tomto dostihu na čtvrtý pokus, na druhou stranu ve svém věku je poměrně pošetřeným koněm, když absolvoval teprve čtyřicátý životní start.

V rámcovém programu se dařilo tréninkové centrále DC Zámrsk a manželům Andrésovým. V úvodní zkoušce dne a zároveň hlavním rovinovém dostihu, Ceně společnosti Tipsport, se pěknou koncovkou prosadil Let Fire, ve vytrvaleckém Handicapu společnosti KENOX  jeho stájový druh Vossolie. Ten naopak pracoval v průběhu tak jak je u něj zvykem blízko čela a ve finiši dokázal přetlačit dlouho vedoucí Tos Siu. Čestné ceny v obou dostizích tak přebrala žokejka Jiřina Andrésové a trenér Dušan Andrés.

V dalším překážkovém programu zaujali lehkými triumfy Angkor Wat a nad proutěnými překážkami debutující Crush on Me.

 

Foto: B. Křižan